Kino dla Ciebie

99 HOMES (2014)

99 Homes8/10

Gatunek – dramat

Produkcja – USA

Rok – 2014

Reżyseria – Ramin Bahrani

Scenariusz – Ramin Bahrani, Amir Naderi

99 Homes

„99 Homes” to niezależne kino amerykańskie. Kolejny obraz o kryzysie ekonomicznym i nieuczciwych praktykach pracowników firm developerskich. Możemy w nim przekonać się do czego doprowadziła polityka banków, jak odbiła się na losach zwykłych ludzi.

„99 Homes” nie jest łatwym i jednoznacznym filmem. Bo nic nie jest czarne albo białe, nic nie jest dobre albo złe. Niełatwo ocenić tych, którzy doprowadzili do tragedii ludzi zadłużonych i eksmitowanych.
To bardzo dobry obraz. Jego siłą jest przede wszystkim wyśmienita obsada aktorska. Na szczególną uwagę zasługuje Michael Shannon w roli bezwzględnego developera Ricka Carvera, żerującego na krzywdzie ludzkiej, nie zawsze przestrzegającego prawa. W mojej ocenie zagrał perfekcyjnie -rasowy czarny charakter pokazując pełnię swoich aktorskich możliwości.
„99 Homes” jest typową amerykańską opowieścią – sukces i sława osiągnięte kosztem innych, bieda i bogactwo, upadek i wyrzuty sumienia. To wszystko pokazane w sposób niezwykle realistyczny, poruszający i przekonujący widza.
Dobry scenariusz i jego realizacja, zdjęcia i doskonale wkomponowana muzyka są kolejnymi walorami tego obrazu.

Oglądając film „99 Homes” musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Czy dla własnego dobra, własnego sukcesu bylibyśmy w stanie działać wbrew własnemu sumieniu? Czy bylibyśmy w stanie kosztem innych dążyć do własnego, materialnego dobra? Jak daleko możemy posunąć się aby ratować siebie i swoich bliskich?
W mojej ocenie „99 Homes” to kolejny dobry obraz ukazujący meandry funkcjonowania gospodarki i złożoność ludzkiej psychiki. Warto obejrzeć – polecam.

99 Homes6.7/10

99 Homes
7.1/10

2 komentarze do “99 HOMES (2014)

  1. kiedy do niego siadałam na nic sie nie nastawiałam, na nic wielkiego to na pewno…a tu taka niespodzianka..świetny film, świetna obsada, Shannon rewelka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *