Kino dla Ciebie

A PERFECT DAY (2015)

A Perfect Day7/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Hiszpania

Rok – 2015

Reżyseria – Fernando Leon de Aranoa

Scenariusz – Fernando Leon de Aranoa

a perfect day

„A Perfect Day” jest filmem powstałym na podstawie powieści Pauli Farias „Dejarse Ilover”.
To obraz z wojną w tle. Tym razem jednak została ona ukazana z nieco innej strony.
W filmie przedstawiono życie ratowników niosących pomoc humanitarną w rejonach, na których toczą się działania wojenne.
„A Perfect Day” jest opowieścią o wojnie, miłości, wyzwaniach z jakimi muszą zmagać się ludzie niosący pomoc. To wszystko pokazane jest ich oczami – nie brakuje więc ocen, odczuć i komentarzy. Nie zabrakło w tych opowieściach również humoru, dystansu i chłodnej oceny rzeczywistości.
Trudna sytuacja ludzi żyjących na Bałkanach została ukazana w sposób bardzo realistyczny, porażający i budzący współczucie.

Dużą zaletą filmu „A Perfect Day” jest wyśmienita obsada aktorska. Benicio Del Toro, Olga Kurylenko czy Tim Robbins to plejada gwiazd jaką mamy okazję podziwiać w obrazie. Ale nie tylko obsada i gra aktorska stanowią o walorach filmu. Doskonałe zdjęcia obszarów ogarniętych działaniami wojennymi, muzyka nadają obrazowi niepowtarzalnego klimatu. Obraz otrzymał nagrodę Goya za najlepszy scenariusz adoptowany.

To film, który ogląda się niezwykle przyjemnie, który pochłania i poraża swoim realizmem, prostotą. Wyjątkowo oryginalny sposób przedstawienia wojny, sprawnie opowiedziany i zrealizowany czynią z niego obraz wart obejrzenia. Nie jest to na pewno arcydzieło ale godny uwagi – polecam.

A Perfect Day

6.4/10

A Perfect Day6.9/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *