Kino dla Ciebie

AMERICAN CRIME STORY: SPRAWA O.J. SIMPSONA (2016)

american crime story: sprawa o.j.simpsona8/10

Gatunek – biograficzny, dramat

Produkcja – USA

Rok – 2016

Reżyseria – Ryan Murphy, Anthony Hemingway

Scenariusz – Scott Alexander, Larry Karaszewski

„American Crime Story: Sprawa O.J.Simpsona” ( oryginalny tytuł: „American Crime Story: The people v.O.J. Simpson” ) dotyczy sprawy amerykańskiego, czarnoskórego futbolisty O.J. Simpsona. Został on oskarżony o zabójstwo byłej żony Nicole Brown oraz jej znajomego.
Film skupia się głównie na procesie, pracy prawników i manipulacjach dotyczących sprawy oraz jej kulisach.
„American Crime Story: Sprawa O.J.Simpsona” to historia niezwykle emocjonująca, bardzo wnikliwie opowiedziana i świetnie zrealizowana.
Bardzo dogłębnie ukazano w niej niedoskonałości amerykańskiego systemu sprawiedliwości, nastroje społeczne panujące podczas toczącej się sprawy i nierówność rasową.

Wyjątkowa historia zyskała dużo przede wszystkim dzięki obsadzie aktorskiej. Nie sposób wymienić wszystkich, bo niemalże każdy zagrał wręcz doskonale. Warto jednak wspomnieć o wcielającym się w rolę szalonego O.J.Simpsona Cubie Gooding Jr., czy Sarze Paulson jako walczącej o prawdę i osamotnionej pani prokurator.
Obok nich pojawiają się takie znakomitości jak John Travolta, David Schwimmer czy Courtney B.Vance.
„American Crime Story: Sprawa O.J.Simpsona” oparty jest na książce Jeffreya Toobin’a „The Run of His Life: The People v.O.J.Simpson”. Film nagrodzono m.in. Złotym Globem, nagrodą Emmy oraz Satelitą dla najlepszego serialu.

W mojej ocenie to bardzo dobry film, od którego nie można się oderwać, który bardzo angażuje widza i zmusza do wydawania własnych osądów. Zrealizowany niemalże z dokumentalną dokładnością pozwala poznać sprawę bulwersującego procesu. To idealny dramat sądowy. Świetnie wyreżyserowany i świetnie zagrany. Dramat, który oglądałam z dużym zainteresowaniem. Polecam go miłośnikom filmów opartych na faktach i dramatów sądowych.
A ja czekam z niecierpliwością na drugi sezon, który ma skupić się na innym, dobrze znanym wydarzeniu.

https://www.youtube.com/watch?v=nAyn1gDBc7s

american crime story: sprawa o.j.simpsona7.9/10

american crime story: sprawa o.j.simpsona8.5/10

2 komentarze do “AMERICAN CRIME STORY: SPRAWA O.J. SIMPSONA (2016)

  1. Ja i moja pani, po skończeniu przygody z serialem Trawka, zaczęliśmy to oglądać, ale nas nie porwało. Szczególnie, że wcześniej widzieliśmy kilka dokumentów na tema O.J. Simpsona i sprawa była nam dobrze znana. Zaczęliśmy za to Gommorę i aktualnie, po kilku odcinkach, wkręciło nas na tyle, ze będziemy oglądać do końca.
    Pzdr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *