Kino dla Ciebie

ANGRY BIRDS (2016)

angry birds7/10

Gatunek – animacja, komedia

Produkcja – USA, Finlandia

Rok – 2016

Reżyseria – Clay Kaytis, Fergal Reilly

Scenariusz – Jon Vitti

Angry Birds

„Angry Birds” to całkiem niezła animacja – komedia familijna będąca ekranizacją kultowej gry komputerowej.
Historia osieroconego ptaka Reda i walka dobra ze złem to główne wątki niezbyt rozbudowanej fabuły. Ale nie fabuła jest tutaj najważniejsza – to sposób realizacji, który czyni z filmu obraz wart obejrzenia. Wspaniała muzyka, wesołe sytuacje, doskonałe dialogi i doskonale nakreślone postaci powodują, że film porwie każdego widza.
Dodając do tego morał płynący z bajki otrzymujemy obraz, który bawi i uczy jednocześnie. Czasami, tak jak w bajce warto obudzić w sobie pokłady złości aby zrobić coś dobrego, aby nie żyć w pojedynkę i ocalić innych.

„Angry Birds” to film bajecznie kolorowy, z ciekawymi postaciami, efekciarski i wybuchowy nie pozwalający na chwilę nudy. Dorośli widzowie na pewno zauważą nawiązanie do problemu imigracji czy kultowych kinowych hitów jak chociażby „Lśnienie” Kubricka.
To dobra rozrywka, wesoła a jednocześnie wzruszająca. Nie ukrywam, że czułam smuteczek widząc początkowe osamotnienie, odrzucenie Czerwonego i jego próbę zaistnienia w społeczności.
„Angry Birds” w mojej ocenie to dobra animacja dla każdego. Animacja, która jest wprawdzie bajką ale jak to z bajkami bywa taką, która nie tylko bawi ale wzrusza, zmusza do zadumy i uczy.
Muszę przyznać, że czas spędzony podczas seansu nie był dla mnie czasem straconym. Wręcz przeciwnie.

Polecam ten film każdemu bez względu na wiek. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. To dobry obraz dla tych, którzy szukają rozrywki, odreagowania i miłego spędzenia czasu.

angry birds6.6/10

angry birds6.3/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *