Kino dla Ciebie

BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ (2015)

Barany. Islandzka opowieść7/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – Dania, Islandia, Norwegia, Polska

Rok – 2015

Reżyseria – Grimur Hakonarson

Scenariusz – Grimur Hakonarson

Barany.Islandzka opowieść

„Barany. Islandzka opowieść” jest piękną i pouczającą opowieścią o wieloletniej waśni pomiędzy podstarzałymi braćmi Gummim i Kiddim. Obydwaj są odludkami żyjącymi z dala od cywilizacji w scenerii mroźnej i dalekiej Islandii. Żyją zgodnie z tradycją, mają tą samą pasję i zawzięcie rywalizują ze sobą. W sytuacji kryzysowej muszą dokonać wyboru pomiędzy braterstwem a swoją upartością. I dokonują.
Czy jednak udaje im się naprawić napięte relacje? Czy na zmianę nie jest już za późno? O tym przekonajcie się sami oglądając film 🙂

„Barany. Islandzka opowieść” jest prostym i wzruszającym obrazem, szczerym i prawdziwym, dramatycznym a jednocześnie nasączonym humorem.
Bardzo mądrym filmem, zmuszającym do refleksji i mimo wszystko pokrzepiającym. To przede wszystkim opowieść o samotności, o skrywanych uczuciach, o pasji i o więzach krwi, których nic i nikt nie może zniszczyć.
Zachwycił mnie przede wszystkim pięknymi zdjęciami, niezwykle realistyczną grą głównych bohaterów, swoją prostotą i głębią, minimalizmem dialogów.
Tak mało słów a tak wiele udało się przekazać. Wystarczyły gesty, zdjęcia i najprostsze, codzienne czynności.

W rezultacie „Barany. Islandzka opowieść” są w mojej ocenie piękną przypowieścią o rodzinie – bardzo realistyczną i ponadczasową. Poruszającą i mimo smutnego zakończenia pokrzepiającą. Zdecydowanie polecam. Zdaję sobie sprawę, że nie zachwyci każdego ale warto spróbować.
Tak życiowe i piękne filmy nie zdarzają się często.

Barany.Islandzka opowieść7.2/10

Barany.Islandzka opowieść7.4/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *