Kino dla Ciebie

BARRY SEAL: KRÓL PRZEMYTU (2017)

barry seal: król przemytu7/10

Gatunek – dramat, polityczny

Produkcja – USA

Rok – 2017

Reżyseria – Doug Liman

Scenariusz – Garry Spinelli


„Barry Seal: Król przemytu” ( oryginalny tytuł „American made” ) jest filmem opartym na prawdziwej historii Barry’ego Seal’a, człowieka który pracował dla CIA i kartelu. Pasjonująca historia została bardzo dobrze opowiedziana.
Mamy więc dobrą akcję, pełną werwy fabułę i odrobinę humoru. W rezultacie „Barry Seal: Król przemytu” to w mojej ocenie wyśmienite kino akcji z domieszką komedii i biografii.
Film zachwyca przede wszystkim dobrą grą aktorską, doskonałymi zdjęciami i niepowtarzalnym klimatem, który podkreśla muzyka lat 80-tych. Nie da się ukryć, że wśród obsady aktorskiej króluje Tom Cruise jako Barry Seal. Wypadł on  wręcz idealnie w roli awanturnika, czarującego cwaniaka i łobuza szastającego pieniędzmi z przemytu narkotyków.

Dużą zaletą filmu jest jego nietypowa konwencja wykorzystująca komentarze Barry’ego uwiecznione na starej taśmie video. Główny bohater jest więc lektorem opowieści i jednocześnie przewodnikiem widza po narkotykowym świecie i swoim życiu. Dodaje to niewątpliwie większego realizmu przedstawionej historii.
„Barry Seal: Król przemytu” to film niezwykle dynamiczny z bardzo dobrą narracją. Mimo blisko dwugodzinnej projekcji nie czujemy ani odrobiny znużenia.
Wręcz przeciwnie film pochłania na tyle, że chciałoby się oglądać go dalej.
To dobre kino. Lekkie i rozrywkowe, z dobrym scenariuszem, dobrze wyreżyserowane i luźno oparte na faktach.

Ciekawa historia, ciekawie opakowana i ciekawie podana widzowi. Warto poświęcić  jej czas. Polecam, tak dla relaksu.

barry seal: król przemytu7.1/10

barry seal: król przemytu7.2/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *