Kino dla Ciebie

BAZYL. CZŁOWIEK Z KULĄ W GŁOWIE (2009)

Bazyl.Człowiek z kulą w głowie7/10

Gatunek – komedia kryminalna

Produkcja -Francja

Rok – 2009

Reżyseria – Jean-Pierre Jeunet

Scenariusz – Jean-Pierre Jeunet, Guillaume Laurant

Bazyl.Człowiek z kulą w głowie

„Bazyl.Człowiek z kulą w głowie” ( oryginalny tytuł „Micmacs a tire-larigot” ) to wyśmienita, baśniowa komedia kryminalna. Plastycznie perfekcyjna – nasycona barwami i pięknymi zdjęciami, które są sztuką samą w sobie. To film zwariowany i groteskowy, pełen wyjątkowych i dziwnych postaci .
„Bazyl.Człowiek z kulą w głowie” jest dla mnie piękną bajką o potędze wyobraźni, walce dobra ze złem i sile człowieka. Mimo, że nie jest to stuprocentowa komedia bawiłam się przy nim świetnie.
Ciepły i pełen entuzjazmu chwycił mnie za serce, urzekł i nastroił pozytywnie.

To film niezwykle klimatyczny, z doborową obsadą aktorską, idealną scenografią i cudownie wkomponowaną muzyką. Nietuzinkowy obraz, pobudzający wyobraźnię, oryginalny i taki, przy którym świetnie spędzamy czas. „Bazyl.Człowiek z kulą w głowie” jest filmem szalonym, absurdalnym a przy tym zachwycającym.
Nie ma w nim akcji mrożącej krew w żyłach, nie ma scen przy których „pękamy ze śmiechu” a mimo to każdą ze scen oglądamy z przyjemnością, delektując się najmniejszym szczegółem.

Dla mnie ten film to taka zabawa kinem i z kinem. Zabawa, którą polecam każdemu. Na odstresowanie, zmianę nastawienia do świata i ludzi, poprawę nastroju. Poważny temat potraktowany w sposób wesoły i surrealistyczny czyni z filmu „Bazyl.Człowiek z kulą w głowie” obraz, który porywa, wciąga i urzeka. Polecam.

Bazyl.Człowiek z kulą w głowie 6.9/10

Bazyl.Człowiek z kulą w głowie7.2/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *