Kino dla Ciebie

BIAŁY PTAK W ZAMIECI (2014)

Kino Dla Ciebie7/10

filmweb6.4/10

Kino Dla Ciebie6.4/10

Gatunek – dramat, thriller

Produkcja – Francja, USA

Rok – 2014

Reżyseria – Grek Araki

Scenariusz – Grek Araki

BIAŁY PTAK W ZAMIECI (2014)

 

„Biały ptak w zamieci” (oryginalny tytuł „White Bird in a Blizzard”) jest w mojej ocenie całkiem niezłym thrillerem, dramatem z dobrym scenariuszem i ciekawie opowiedzianym.
Opowiedzianym tak, że ani przez chwilę nie czułam znużenia, próbowałam rozwikłać zagadkę kryminalną a i tak moje domysły okazały się chybione ;).
Film urzeka swoją tajemniczością, atmosferą, muzyką i grą aktorską. I nie chodzi tutaj wcale o Evę Green, ale szczególne brawa należą się młodej Shailene Woodley jako Kat Connor. Świetnie zagrała nastolatkę wkraczającą w dorosłość, nastolatkę zauroczoną życiem i seksem, idealizującą ojca i nie przejmującą się zbytnio zniknięciem matki. To według mnie bardzo dojrzała, dorosła psychicznie i perfekcyjnie zagrana rola.

„Biały ptak w zamieci” jest filmem ukazującym proces dojrzewania i nienasycenia, które tak naprawdę prowadzą do upadku i zbrodni. Tylko na pozór to film lekki i banalny. Im dłużej jednak go oglądamy tym bardziej jesteśmy zaskoczeni a finał …tego się nie spodziewałam.
Swoim klimatem film przypomina współczesną baśń, przypowieść – to obraz mądry, pochłaniający i zmuszający do myślenia. Doskonale ukazano w nim obraz społeczeństwa lat 80 tych, 90 tych – panującą wówczas modę, panujące trendy muzyczne i obyczajowe.
„Biały ptak w zamieci” opowiada o rzeczach ważnych i trudnych ale w sposób lekki i przyjazny dla odbiorcy. Nie jest to na pewno film, który spodoba się każdemu jednak warto spróbować ! Zdecydowanie polecam.

2 komentarze do “BIAŁY PTAK W ZAMIECI (2014)

  1. Dziękuję za komentarz 🙂 Nie jestem żadnym krytykiem filmowym, staram się po prostu pisać to co czuję po projekcji – być może czasami zbyt skrótowo ale …szczerze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *