Kino dla Ciebie

BLUE RUIN (2014)

blue ruin7/10

Gatunek – thriller

Produkcja – Francja, USA

Rok – 2014

Reżyseria – Jeremy Saulnier

Scenariusz –  Jeremy Saulnier

blue ruin

„Blue Ruin” to klasyczna historia zemsty, kino niezależne. Surowy, bardzo oszczędny i niezwykle realistyczny obraz. Kino drogi a jednocześnie typowy thriller podejmujący temat zemsty.
Zemsty, która ma być usprawiedliwieniem wszechobecnej przemocy.Główny bohater – Dwight ( w tej roli Macon Blair ) to przypadkowy mściciel, planujący zemstę na mordercy swoich rodziców.

„Blue Ruin” jest filmem solidnie wyreżyserowanym i zagranym, z idealnie dopracowanymi zdjęciami oraz dobrze dobraną muzyką. To niezwykle dramatyczny film z głębokim przesłaniem – są granice, których przekroczenie może być zgubne dla wszystkich. Zemsta nie zawsze przynosi satysfakcję. W przypadku głównego bohatera nakręca spiralę przemocy, przynosi nieprzewidywalne skutki i wiele dylematów moralnych. To film, który zmusza do myślenia i stawia mnóstwo pytań.
Trzeba podkreślić, że „Blue Ruin” jest filmem, który powstał przy niewielkim nakładzie finansowym, ze środków zebranych wśród fanów kina. To niepodważalny dowód na to, że aby nakręcić dobry film, film który zapada w pamięć wystarczy dobry pomysł, talent a finanse są tylko dodatkiem.

„Blue Ruin” mimo podejmowanego już niejednokrotnie tematu zemsty jest filmem jedynym w swoim rodzaju. Fabularnie prosty, porażający minimalizmem dialogów, audio wizualnie perfekcyjny, umiejętnie budujący napięcie zadowoli niejednego widza.
To obraz przerażający, klimatyczny i niepokojący, zaskakujący i brutalny.
Polecam – zdecydowanie warto poświęcić mu czas.

blue ruin 6.3/10

blue ruin7.1/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *