Kino dla Ciebie

BODY/CIAŁO (2015)

Body/Ciało4/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Polska

Rok – 2015

Reżyseria – Małgorzata Szumowska

Scenariusz – Małgorzata Szumowska, Michał Englert

Body/Ciało

„Body/Ciało” to najnowsze dzieło Małgorzaty Szumowskiej, obraz nagrodzony Złotymi Lwami dla najlepszego filmu, najlepszej pierwszoplanowej roli męskiej, najlepszego debiutu i dźwięku.
Obraz przez niektórych widzów ceniony i uwielbiany, przez innych okrzyknięty porażką i klapą.
Ja niestety należę do tej drugiej grupy…

Wszechobecna nuda, maksimum pesymizmu, brak jakichkolwiek emocji, bohaterowie jacyś nierealni, nieżyciowi- to wszystko co wyniosłam z filmu.
Jedynym plusem obrazu „Body/Ciało” jest dla mnie Janusz Gajos, który jak zwykle zagrał perfekcyjnie. Na uwagę zasługuje także muzyka ( szczególnie urzekła mnie ta w finale filmu 😉 ) i klimatyczne zdjęcia. Mimo, że sprawy duchowe nie są mi obce, mimo że interesuję się parapsychologią i spirytyzmem to film jako całość niestety nie przekonał mnie, nie zauroczył.
Aż prosiło się, aby pokazując różne podejście do życia i śmierci, do samotności, cierpienia, ciała i duszy poruszyć najbardziej skryte emocje widza. A tego właśnie zabrakło.

Tematyka filmu „Body/Ciało” niezaprzeczalnie jest tematyką bardzo dobrą, za mało poruszaną w filmach, nie oznacza to jednak, że można postawić na „bylejakość” w jej przekazie.
Mnie ten film niestety nie przekonał, męczyłam się podczas seansu i nie wyniosłam z niego zupełnie nic oprócz…znużenia. Tym razem nie polecam seansu, chyba że na własną odpowiedzialność.

Body/Ciało6.8/10

Body/Ciało6.7/10

 

1 komentarz do “BODY/CIAŁO (2015)

  1. Dla mnie nie był taki zły, może dlatego, że też nie spodziewałam się jakoś zbyt wiele, nie czytałam recenzji. W każdym razie, temat naprawdę ciekawy i wart poruszania w filmach, a przynajmniej zastanowienia się nad nim i może z tego też powodu wart jednak obejrzenia i wyrobienia sobie samemu zdania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *