Kino dla Ciebie

BORG/MCENROE. MIĘDZY ODWAGĄ A SZALEŃSTWEM (2017)

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem8/10

Gatunek – dramat, sportowy

Produkcja – Dania, Finlandia, Szwecja

Rok – 2017

Reżyseria – Janus Metz

Scenariusz – Ronnie Sandahl


„Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” ( oryginalny tytuł „Borg McEnroe” ) jest opartą na faktach historią życia i przygotowań do finałowego starcia dwóch wielkich gwiazd tenisa w 1980 roku.
To film pełen napięcia, emocji i stresu jaki towarzyszył obydwu bohaterom. Niezwykle wartościowy, intrygujący i dynamiczny. Czuć w nim klimat lat 80-tych i sportowego ducha.
Dużą zaletą obrazu jest to, że w pleciono w niego fragmenty życiorysów Borga i McEnroe – relacje z rodziną, sukcesy i porażki, pierwsze treningi, dzieciństwo i młodość.

„Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” jest nie tylko filmem sportowym ale to również doskonałe, bardzo subtelne kino psychologiczne.
Film o rywalizacji, poświęceniu i wyrzeczeniach jakie trzeba ponieść aby osiągnąć wymarzony cel. To doskonały portret psychologiczny obydwu tenisistów. Świetnie nakreślono ich motywacje, osobowości, lęki i pragnienia.
W filmie uwagę przykuwa przede wszystkim perfekcyjnie przedstawione finałowe starcie obu gigantów tenisa. Starcie, które toczy się nie tylko na korcie ale również, a może przede wszystkim w umysłach i duszach bohaterów.

„Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” to przede wszystkim perfekcyjne kreacje aktorskie, perfekcyjny montaż i perfekcyjna dynamika.
Film świetnie zrealizowany – zachwyca, pochłania i nie pozwala oderwać się od ekranu.
W mojej ocenie jest to obraz niezwykle motywujący, ekscytujący, bardzo emocjonalny i uniwersalny. I mimo, że od początku znamy wynik meczu, oglądamy ten film tak, jakbyśmy cofnęli się w czasie i uczestniczyli w finale Wimbledonu.
Uważam, że to niezwykle udany film sportowy i udana biografia. Film, który uczy jak się nie poddawać, jak walczyć do końca, jak pokonywać wszelkie przeciwności. Polecam!!!

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem7.3/10

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem.7.0/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *