Kino dla Ciebie

BOYCHOIR (2014)

Boychoir (2014)7/10

Gatunek – dramat

Produkcja – USA

Rok -2014

Reżyseria – Francois Girard

Scenariusz – Ben Ripley

Boychoir (2014)

„Boychoir” to opowieść o jedenastoletnim osamotnionym i zbuntowanym chłopcu, stwarzającym problemy wychowawcze, który jest wychowywany przez matkę alkoholiczkę. Po jej nagłej śmierci Stet trafia do elitarnej szkoły, gdzie pod okiem doświadczonego muzyka ( w tej roli perfekcyjny Dustin Hoffman ) szlifuje swój talent i staje się gwiazdą światowej sławy chóru chłopięcego.

„Boychoir” jest filmem, który uczy upartości, siły walki w dążeniu do celu i realizacji swoich marzeń. Marzeń, które często pozwalają wyrwać się z gorszego świata, zmienić swój los i stać się innym człowiekiem. Tak było właśnie w przypadku Steta.
To obraz przewidywalny, z prostą fabułą ale sposób jej przedstawienia zadowoli każdego. Urzeka w nim muzyka, miła dla ucha, taka która nie nudzi i nadaje filmowi szczególnego piękna. Nie jestem wprawdzie ani znawcą ani fanem tego rodzaju muzyki ale w mojej ocenie to jeden z głównych atutów obrazu.

Przyznaję, że oglądając film oczekiwałam jednak większych emocji, napięcia, jakiejś tajemnicy, uderzenia. Czegoś na miarę „Whiplash” – tego niestety nie było.
Wszystko toczy się bowiem w jednostajnym tempie, bez większego zaskoczenia, co jednak nie obniża poziomu filmu.
Mimo wszystko ogląda się go niezwykle przyjemnie. A to dzięki wyśmienitej obsadzie ( Dustin Hoffman, Kathy Bates i inni ) , muzyce, klimatowi i prostej ale jakże prawdziwej historii.
Historii bardzo przekonującej, dobrze opowiedzianej i pięknej. Polecam ten film. Warto.

Boychoir (2014)6.4/10

Boychoir (2014) 6.7/10

2 komentarze do “BOYCHOIR (2014)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *