Kino dla Ciebie

BRATERSTWO BRONI (2004)

Braterstwo broni8/10

Gatunek – dramat, wojenny

Produkcja – Korea Południowa

Rok – 2004

Reżyseria – Je-gyu Kang

Scenariusz – Je-gyu Kang, Ji-hoon Han, Sang-don Kim

Braterstwo broni

„Braterstwo broni” (oryginalny tytuł „Taegukgi hwinalrimyeo” ) to dramat wojenny rozgrywający się w latach 1950-1953 podczas bratobójczej walki między Koreą Północną a Południową.
Niezwykle krwawy i przejmujący obraz. Poruszająca i bardzo emocjonująca historia rodziny, której dwaj bracia zostają przypadkowo wciągnięci do walki. Ale obraz skupia się nie tylko na doświadczeniach frontowych obu braci. Pokazano w nim bowiem losy samotnej matki i narzeczonej jednego z nich.

„Braterstwo broni” jest produkcją koreańską, która swoim poziom nie odbiega od produkcji zachodnich. Doskonała stylizacja, realizacja, perfekcyjna zdjęcia i gra aktorska na wysokim poziomie. Szczególnie Jang Dong-gun i Won Bin, filmowi bracia Jin-tae i Jin-seok zagrali niezwykle wiarygodnie i przekonująco. „Braterstwo broni” jest filmem, który przeraża, zmusza do refleksji nad bezsensem bratobójczej walki, nie pozostawia widza obojętnym.
Mimo ponad dwugodzinnego czasu projekcji ogląda się go niezwykle ciekawie, z niegasnącym zaangażowaniem. Robią wrażenie sceny batalistyczne, zachwyca doskonały obraz i dźwięk.
To produkcja wojenna, przerażająca a jednocześnie piękna. Niezwykłe losy braci, zachowanie starszego z nich budzą podziw i jednocześnie odrazę.

Jak daleko może posunąć się człowiek aby chronić bliską osobę? Czy działanie wbrew sobie może zniszczyć więzy łączące bliskie osoby? O tym musicie przekonać się sami oglądając „Braterstwo broni”. Polecam. Warto poświęcić mu czas.

https://www.youtube.com/watch?v=IY3v9gMehf4

Braterstwo broni7.9/10

Braterstwo broni8.1/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *