Kino dla Ciebie

CAFE DE FLORE (2011)

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb7.3/10

Kino Dla Ciebie7.4/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Francja, Kanada

Rok – 2011

Reżyseria – Jean-Marc Vallee

Scenariusz – Jean-Marc Vallee     

CAFE DE FLORE (2011)

„Cafe de flore” to film wypełniony przepiękną muzyką, melancholią, magią i tajemniczością.
To bardzo subtelny i wyrafinowany obraz z rewelacyjnymi zdjęciami i wspaniałą grą aktorską. Szczególnie zaskoczyła mnie Vanessa Paradis, która zagrała bardzo wiarygodnie, oddając emocje samotnej , kochającej i zaborczej matki.

„Cafe de flore” jest dramatem złożonym z dwóch historii dziejących się w różnym czasie. Pierwsza z nich opowiada o życiu i miłości samotnej matki Jacqueline i jej synka z zespołem Downa. Druga opowieść to historia rozpadu pewnego małżeństwa i miłości, która zrodziła się gdy bohaterowie byli jeszcze nastolatkami. Obydwie historie nasączone są maksymalnie nostalgią i uczuciami. Uczuciami , które były i tymi, które są.
W życiu wszystkich bohaterów ważną rolę odgrywa muzyka – oprócz tytułowego „Cafe de flore” pojawiają się utwory The Cure, Pink Floyd , Sigur Ros. To właśnie muzyka jest w filmie tłem ważnych wydarzeń.

Film uczy nas przede wszystkim wiary w miłość, prawdziwe uczucie. Uczucie, które jest ponadczasowym związkiem dwóch dusz.  Nie jest to słodka opowieść, to raczej gorzki obraz a jednak kojący i piękny zarazem z zaskakującym zakończeniem. Zakończeniem, które pokazuje największą moc miłości – jeśli kochałeś kogoś w poprzednim wcieleniu, kto był twoim bliźniaczym płomieniem to zawsze go odnajdziesz. Zdecydowanie polecam „Cafe de flore” wszystkim wierzącym w moc miłości i pokrewieństwo dusz :).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *