Kino dla Ciebie

CAPTAIN FANTASTIC (2016)

captain fantastic9/10

Gatunek – dramat

Produkcja – USA

Rok – 2016

Reżyseria – Matt Ross

Scenariusz –  Matt Ross

captain fantastic

„Captain Fantastic” to niesamowity i przepiękny film o życiowych wyborach, miłości i rodzinie. Plastycznie perfekcyjny, z doskonałymi zdjęciami i pięknie wkomponowaną muzyką. W moim odczuciu podobny w swojej wymowie do genialnego „Into the Wild”.
Mamy tutaj bowiem rodzinę, która żyje z dala od cywilizacji, próbując nauczyć się samodzielności, próbując żyć w zgodzie z naturą.
„Captain Fantastic” jest niezwykle szczerym i jednocześnie pełnym humoru obrazem. Obrazem, który jest głośnym sprzeciwem wobec otaczającego świata, konsumpcyjnego społeczeństwa i „bezwartościowych wartości” współczesnego człowieka.
Bardzo pozytywny, poruszający ważne tematy w fantastyczny i nie zawsze poważny sposób.

Film wciąga w swoją nietypową historię, poraża piękną, bardzo naturalną grą aktorską, świetnymi dialogami i ścieżką dźwiękową. „Captain Fantastic” jest bardzo przekonującym filmem, który ogląda się niezwykle przyjemne i z naprawdę niegasnącym zainteresowaniem. Zauroczył mnie – bawił i uczył, wywołał śmiech i zamyślenie.
Nie przeszkadzało mi wcale, że to raczej nierealny film. Wręcz przeciwnie. Zazdrościłam bohaterom ich wolności, ich życia według własnych reguł, z dala od zgiełku, z dala od fałszu i zakłamania.

To piękne i bardzo pozytywne kino. Niecodzienne i nietypowe, z bardzo dobrą fabułą przemawiającą do każdego widza. „Captain Fantastic” został uhonorowany nagrodą dla najlepszego reżysera w Cannes i Nagrodą Publiczności na MFF w Karlowych Warach.
Na pewno jest to obraz, obok którego nie można przejść obojętnie. Zdecydowanie polecam!

Captain Fantastic7.7/10

Captain Fantastic8.0/10

1 komentarz do “CAPTAIN FANTASTIC (2016)

  1. Klasyka. Ci, którym przypadł do gustu „Into the Wild” powinni być zadowoleni po projekcji filmu „Captain Fantastic”, Ja byłem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *