Kino dla Ciebie

CARTE BLANCHE (2014)

Kino Dla Ciebie7/10

filmweb7.4/10

Kino Dla Ciebie6.5/10

Gatunek – dramat obyczajowy

Produkcja – Polska

Rok – 2014

Reżyseria – Jacek Lusiński

Scenariusz – Jacek Lusiński

CARTE BLANCHE (2014)

„Carte Blanche” to dobry dramat obyczajowy oparty na prawdziwej historii tracącego wzrok, na skutek choroby genetycznej, nauczyciela historii lubelskiego liceum. Kolejny dowód na to, że polskie kino nie jest wcale takie złe 😉
Duża w tym zasługa odtwórców głównych ról. Andrzej Chyra w roli pasjonata, nauczyciela z powołania – Kacpra, zagrał wręcz perfekcyjnie, oddając idealnie zaangażowanie w pracę, upartość, chęć walki i świetne podejście do młodzieży. Warto wspomnieć również o Arkadiuszu Jakubiku, który wcielił się w rolę najlepszego przyjaciela chorego Kacpra-Wiktora. Przyjaciela, który pomaga przetrwać w najgorszych chwilach, który staje się powiernikiem i pomocnikiem w przezwyciężaniu trudności.
Ale to nie wszystkie postaci, które urzekają w filmie swoją realistyczną i wiarygodną grą aktorską. Wśród uczniów profesora Kacpra znajdziemy również wielu bohaterów godnych uwagi.

„Carte Blanche” mimo przedstawionej smutnej historii jest tak naprawdę filmem bardzo pozytywnym z głębokim przesłaniem. Uczy nas siły walki, niepoddawania się w realizacji swoich marzeń.
Uczy tego, że żadne przeciwności losu nie są w stanie zniszczyć naszych pasji jeśli tylko nie poddamy się i będziemy walczyć uparcie do samego końca.
Rewelacyjny efekt ukazania doświadczeń człowieka tracącego wzrok i jego spojrzenia na otaczający świat udało się osiągnąć dzięki doskonałej pracy operatora zdjęć. Często mamy wręcz wrażenie, że spoglądamy na świat oczami Kacpra, oczami które tracą kontakt z tym światem…

„Carte Blanche” to bardzo emocjonalny obraz, podnoszący na duchu, dający siłę walki i ukazujący jak ważne w tej walce jest pozytywne nastawienie.
Polecam ten film wszystkim wątpiącym ku pokrzepieniu serc.To naprawdę udana polska produkcja!

https://www.youtube.com/watch?v=Y0jPI1G9O4Q

1 komentarz do “CARTE BLANCHE (2014)

  1. Sweet blog! I found it while searching on Yahoo
    News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
    I’ve been trying for a while but I never seem to get
    there! Cheers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *