Kino dla Ciebie

CHAPLIN (1992)

Chaplin9/10

Gatunek – dramat, biograficzny

Produkcja -USA, Francja, Japonia, Włochy

Rok – 1992

Reżyseria – Richard Attenborough

Scenariusz – William Goldman, William Boyd

Chaplin

„Chaplin” to świetny film o legendzie kina, opowiadający o jego karierze, talencie i życiu. Zrealizowano go niemalże perfekcyjnie, z dużym rozmachem.
Film pokazuje najważniejsze wydarzenia z życia Charlesa Chaplina – trudne dzieciństwo, wygnanie z Ameryki, liczne i burzliwe romanse.
„Chaplin” jest filmem z doskonałą obsadą aktorską. Na szczególne uznanie zasługuje przede wszystkim odtwórca głównej roli – Robert Downey Jr. Perfekcyjnie odtworzył on postać mistrza kinematografii. To w moim odczuciu rola jego życia, za którą został uhonorowany w 1993 roku nagrodą BAFTA dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Ale nie tylko jemu należą się najwyższe wyrazy uznania. Geraldine Chaplin, Anthony Hopkins, David Duchovny, Milla Javovivh i inni pokazali maksimum swojego aktorskiego kunsztu.

„Chaplin” jest bardzo dobrym filmem nie tylko o samym Chaplinie. To również doskonały obraz minionej epoki, obraz początków kina a także ważna historia Ameryki i całego świata. Bardzo dobre zdjęcia, scenografia i choreografia, muzyka oddająca klimat starych filmów dodają obrazowi uroku i są jego niepodważalnymi atutami.
Mimo ponad dwugodzinnego czasu projekcji film ogląda się z niegasnącym zainteresowaniem, bez cienia nudy. To dobra historia, sprawnie opowiedziana, połączona z elementami humorystycznymi. Po napisach końcowych żałowałam tylko, że to już koniec…Żałowałam, że Chaplin nie nakręci już żadnego filmu.

W mojej ocenie „Chaplin” to film – perełka, film o jakim się szybko nie zapomina, film obowiązkowy dla każdego szanującego się kinomana. Zdecydowanie polecam ! Gwarantuję, że nie tylko miłośnicy twórczości Chaplina będą oczarowani. Ja zapamiętam ten film na długo jako przykład kunsztu i doskonałą biografię mistrza.

Chaplin 7.8/10

Chaplin7.6/10

4 komentarze do “CHAPLIN (1992)

  1. Doskonały film! Trafiłam na niego przez przypadek i zachwyt mój…aż do kosmosu 😛
    Downey Jr. rola popisowa! Wrócę do niego na pewno bardzo szybko! Polecam fanom Chaplina i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *