Kino dla Ciebie

CICHA NOC (2017)

cicha noc9/10

Gatunek – dramat,komedia

Produkcja – Polska

Rok – 2017

Reżyseria – Piotr Domalewski

Scenariusz – Piotr Domalewski


„Cicha noc” jest niezwykle mądrym filmem o Polsce i Polakach,o ich codziennym życiu na prowincji, o poszukiwaniu lepszego życia poza granicami kraju a przede wszystkim o rodzinie.
To film o tym, co niszczy relacje rodzinne, film o zbyt wygórowanych ambicjach, film o polskiej duszy i polskich przywarach. Bardzo dojrzały obraz, bardzo emocjonalny i intymny – porusza do granic możliwości. Aż nie chce się wierzyć, że tak dobry film jest debiutem Piotra Domalewskiego.

„Cicha noc” zawdzięcza swoją siłę nie tylko bardzo dobremu scenariuszowi i reżyserii. Mocnym atutem obrazu jest jego wyśmienita obsada aktorska. Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, Agnieszka Suchora czy Paweł Nowisz wcielając się w swoje role zagrali bardzo autentycznie, perfekcyjnie ukazując relacje i uczucia pomiędzy domownikami.
Siłą filmu jest także jego wiarygodność, polskość, dramatyzm a jednocześnie komedia. To historia angażująca widza, życiowa i zmuszająca do refleksji. Refleksji nad rodziną, człowieczeństwem i naszą narodową tożsamością. Zapada na długo w pamięć, pochłania podczas seansu i pozostaje z widzem na długo po nim. Bardzo delikatna i prawdziwa opowieść, chłodna i ciepła jednocześnie. Są w niej prawdziwe sytuacje, prawdziwi ludzie, prawdziwa miłość, ból i nienawiść.

„Cicha noc” jest w mojej ocenie bardzo dobrym polskim filmem – doskonale zagranym, doskonale zrealizowanym z bardzo dobrym scenariuszem. Szczery obraz, dosadny, prawdziwy i bolesny. Dla mnie to najlepszy film 2017 roku. Nagrodzono go Złotymi Lwami i dziewięcioma nagrodami Orzeł. I słusznie.
Oby więcej takich obrazów, dzięki którym odzyskuję wiarę w siłę polskiej kinematografii. Polecam – ten film trzeba koniecznie obejrzeć !

cicha noc7.6/10

cicha noc7.5/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *