Kino dla Ciebie

CONTRATIEMPO (2016)

contratiempo8/10

Gatunek – thriller

Produkcja – Hiszpania

Rok – 2016

Reżyseria – Oriol Paulo

Scenariusz – Oriol Paulo


„Contratiempo” to wytrawny, niespieszny i zaskakujący thriller. Mistrzowski obraz ze świetną intrygą. Złożona fabuła, bardzo dobrze przedstawiona i rewelacyjnie zagrana wgniata w fotel, zmusza do myślenia i na długo zapada w pamięć.
Po raz kolejny hiszpańskie kino zauroczyło mnie swoją nietuzinkowością, swoją głębią. Bez zbędnych fajerwerków zaskakuje, poraża i hipnotyzuje.

„Contratiempo” to przede wszystkim świetne kreacje aktorskie. Mario Caras zagrał bardzo przekonująco, budząc w widzu skrajne uczucia. Doskonała jest także Ana Wagener w roli pani prawnik. Szczera i brutalna, szukająca za wszelką cenę odpowiedzi na nurtujące pytania, próbująca odkryć prawdę. Na uwagę zasługują również odtwórcy ról drugoplanowych.
Świetna gra emocjami widza, świetne sterowanie jego myślami.

Niepowtarzalny klimat i niepokój goszczące cały czas w filmie bardzo dobrze podkreślają zdjęcia i muzyka. To niezwykle mądre kino z bardzo dobrym scenariuszem i dobre realizacyjnie.
Muszę przyznać, że „Contratiempo” zauroczyło mnie. Ciągłe zwroty akcji, zaskoczenie i niepewność nie pozwalają ani na chwilę nudy podczas tego niezapomnianego seansu. Nic w tym filmie nie jest proste, nic nie jest takie łatwe jak wydaje się na początku.

To bardzo dobre kino dla miłośników thrillerów i fanów kinematografii hiszpańskiej. Jeżeli lubicie pogmatwane i niejednoznaczne historie, jeśli kochacie mrok a kino to dla was nie tylko puste obrazy i akcja to „Contratiempo” zadowoli wasze gusta. Zdecydowanie polecam. Naprawdę warto.

contratiempo8.0/10

contratiempo8.0/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *