Kino dla Ciebie

CREED: NARODZINY LEGENDY (2015)

Creed: Narodziny legendy8/10

Gatunek – dramat, sportowy

Produkcja – USA

Rok – 2015

Reżyseria – Ryan Coogler

Scenariusz – Ryan Coogler, Aaron Corington

Creed: Narodziny legendy

„Creed: Narodziny legendy” są kolejną częścią sagi o Rocky’m Balboa. Tym razem jednak fabuła skupia się na potomku największego rywala Rocky’ego – Creeda. To film, w którym królują nie tylko wizualnie perfekcyjne bokserskie pojedynki ale również walka psychiczna: walka z samym sobą, walka z przeszłością i przeciwnościami. W tej nowej części przygód Rocky’ego bohaterem nie jest sam Rocky – Stallone. Film skupia się na Adonisie Johnsonie ( w tej roli Michael B.Jordan ) – nieślubnym synu Apollo Creeda i jego rodzącej się karierze bokserskiej.

„Creed: Narodziny legendy” to dobry film. Mądry, dobrze zrealizowany, bardzo ciepły i nad wyraz współczesny. Mimo, że nie jest to komedia nie brakuje w nim świetnego, wyważonego humoru. Bardzo dobre zdjęcia i muzyka oddają klimat filmu i podkreślają jego realizm. Nie było by oczywiście dobrego odbioru filmu gdyby nie bardzo dobra, autentyczna gra głównych bohaterów. Sylwester Stallone tym razem na drugim planie zagrał niezwykle charyzmatycznie i z pasją. Michael B.Jordan w roli Adonisa to postać „luzacka” i buntownicza, uparcie dążąca do swojego celu. Więź jak łączy obydwu bohaterów pozwala im walczyć do samego końca wbrew wszelkim przeciwnościom.

„Creed: Narodzimy legendy” to film, który błyszczy ale czy tak samo jak „Rocky” ? Musicie przekonać się sami. Dla mnie to film, który pochłania, angażuje i nie pozostawia nas obojętnymi. Dramat sportowy ale tak naprawdę piękny film o marzeniach, przyjaźni i uczuciach. Polecam !

Creed: Narodziny legendy7.6/10

Creed: Narodziny legendy8.0/10

2 komentarze do “CREED: NARODZINY LEGENDY (2015)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *