Kino dla Ciebie

CUDOWNI CHŁOPCY (2000)

cudowni chłopcy7/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – USA, Wielka Brytania, Niemcy, Japonia

Rok – 2000

Reżyseria – Curtis Hanson

Scenariusz – Steve Kloves


cudowni chłopcy

„Cudowni chłopcy” ( oryginalny tytuł „Wonder Boys”) jest filmem powstałym w oparciu o bestsellerową powieść Michaela Chabona pod tym samym tytułem. Nagrodzony na wielu festiwalach. Uhonorowany m.in. Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę, nagrodą Critics Choice dla najlepszej aktorki drugoplanowej i za najlepszy scenariusz adoptowany, Satelitą dla najlepszego aktora w komedii.
To świetna i mroczna komedia, delikatna i mądra, dająca do myślenia.
Doskonałe kreacje aktorskie: Michael Douglas w roli pisarza próbującego odzyskać utraconą wenę, Katie Holmes jako utalentowana studentka, Tobey Maquaire w roli poszukującego swojego miejsca Jamesa.

„Cudowni chłopcy” to cudowny film o dorastaniu – nawet w dojrzałym wieku. Film o poszukiwaniu swojej drogi, celu w życiu i niespełnionych marzeniach. To jednocześnie świetna i gorzka satyra na świat literatów i świat akademicki. Film zachwyca w każdym momencie – swoją prostotą, dosadnością i prawdą. Opowiada zabawną i nieprawdopodobną historię. Historię ludzi, którzy stają przed ważnymi wyborami, walczą ze sobą nie potrafiąc podjąć słusznej decyzji.
Cudowny klimat filmu podkreśla muzyka Boba Dylana, Leonarda Cohena i Neila Younga. To jeden z tych filmów, które ogląda się z dużym zaangażowaniem i który pozostaje na długo w pamięci. Nietypowy, świetnie wyreżyserowany i zagrany budzi podziw.

Dla mnie było to doskonałe studium charakterów, doskonała zabawa i doskonała refleksja. Zdecydowanie polecam – naprawdę warto poświęcić mu czas chociażby dla niezapomnianych kreacji aktorskich. Mimo, że sama fabuła wydaje się prosta i jednocześnie niewiarygodna to film, obok którego nie można przejść obojętnie.

cudowni chłopcy7.1/10

cudowni chłopcy7.4/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *