Kino dla Ciebie

DAMA W VANIE (2015)

Dama w vanie7/10

Gatunek – biograficzny

Produkcja – Wielka Brytania

Rok – 2015

Reżyseria – Nicholas Hytner

Scenariusz – Alan Bennett

Dama w vanie

„Dama w vanie” (oryginalny tytuł „The Lady in the Van”) to oparta na prawdziwych wydarzeniach niezwykła historia przyjaźni mężczyzny i staruszki, która mieszka w vanie na jego podjeździe.
W rolę ekscentrycznej bezdomnej panny Shepherd wcieliła się genialna Maggie Smith. Jej przyjaciela Alana Bennetta zagrał Alex Jennings.
„Dama w vanie” to kameralny obraz, niezwykle spokojny, ciepły i poruszający a jednocześnie zabawny. To film dla tych, którzy kochają niezwykłe historie. Historie zmuszające do myślenia, poruszające i budzące ludzkie uczucia. Niezwykły obraz o przyjaźni, tolerancji i potrzebie bliskości drugiego człowieka. Świetne dialogi i monologi wewnętrzne pozwalają zagłębić się w tajniki umysłu Bennetta – niespełnionego i zagubionego autora.
To jednocześnie bardzo dobry obraz drobnomieszczaństwa i hipokryzji małego angielskiego miasteczka.

Urzekł mnie ten film. Swoją prostotą i prawdą, doskonałymi portretami postaci i przesłaniem. Wspaniałe zdjęcia, małomiasteczkowy klimat, realizm pozwalają przenieść się w świat, w którym żyła panna Shepherd. Dajcie się ponieść temu filmowi, żyć życiem głównych bohaterów a na pewno nie pożałujecie ! „Dama w vanie” to bardzo mądry film.
Film dzięki któremu możecie nauczyć się tolerancji, bezinteresowności i prawdziwej przyjaźni. To w sumie smutna historia ale niosąca ze sobą wiele pozytywnych emocji. Zdecydowanie polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=81_pCPLQIPA

Dama w vanie 6.8/10

Dama w vanie6.9/10

2 komentarze do “DAMA W VANIE (2015)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *