Kino dla Ciebie

DAR (2015)

DAR6/10

Gatunek – thriller

Produkcja – USA

Rok -2015

Reżyseria -Joel Edgerton

Scenariusz – Joel Edgerton

DAR

„Dar” ( oryginalny tytuł „The Gift” ) to w miarę sprawnie zrealizowany thriller Joela Edgertona. Nie jest to film prosty, film w którym istnieje wyraźny podział na dobro i zło. Podczas seansu nie wiemy tak do końca kto jest dobrym a kto złym bohaterem. Nie wiemy także dlaczego zło jest złem a dobro dobrem. To obraz głęboko psychologiczny – ukazuje jak ktoś bliski może okazać się niebezpieczny, skrywając mroczne tajemnice z przeszłości.

„Dar” jest filmem z raczej spokojną fabułą ale cały czas mamy wrażenie zagrożenia, tajemnicy i niesamowitości. To mroczny obraz z dobrym klimatem, muzyką i perfekcyjną grą aktorską.
Doskonale ukazuje złożoność ludzkiej natury, jej nieprzewidywalność i wrogość.
Brak w nim mocnych momentów grozy, ale powolnie narastająca paranoja powoduje w widzu lęk i niepewność.
Po dobrym thrillerze oczekiwałam jednak większych emocji, większej niepewności i zaskoczenia. A tego mi zabrakło w filmie „Dar”. Dopiero ostanie dwadzieścia minut seansu było takie, jaki powinien być cały film: ostry, mocny i zaskakujący.
W ogólnym rozrachunku jednak to całkiem niezła produkcja. Bawi się widzem do samego końca.

To dobra rozrywka, thriller z dużym potencjałem psychologicznym, taki który nieźle się ogląda. Solidna gra aktorska, niepokojąca atmosfera, zdjęcia i bardzo dobre dialogi są głównymi atutami tego obrazu.
„Dar” ogląda się dobrze, chociaż w mojej ocenie nie jest to thriller z najwyższej półki. Nie ukrywam, że zasiadając do filmu oczekiwałam czegoś na miarę „Funny Games”, stąd być może moje lekkie rozczarowanie. Mimo wszystko jednak POLECAM 🙂

DAR6.7/10

DAR7.2/10

2 komentarze do “DAR (2015)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *