Kino dla Ciebie

DISCO POLO (2015)

Kino Dla Ciebie6/10

filmweb5.8/10


Gatunek – komedia, muzyczny

Produkcja – Polska

Rok – 2015

Reżyseria – Maciej Bochniak

Scenariusz – Maciej Bochniak, Mateusz Kościukiewicz

DISCO POLO (2015)

„Disco Polo” jest filmem takim, jak popularny głównie w latach 90-tych gatunek muzyki rozrywkowej. Lekki, banalny, prowincjonalny i nasączony kiczem do granic możliwości ale ..w tym cały jego urok ;). W czasach kiedy rodziła się muzyka disco polo słuchał jej każdy: zagorzali fani i zagorzali przeciwnicy. Zespoły i hity rodziły się jak grzyby po deszczu, porywając do zabawy, śmiesząc swoimi trywialnymi, łatwo wpadającymi w ucho tekstami i skoczną muzyką.
Nie ukrywajmy i nie wstydźmy się tego, że prawie każdy z nas bawił się kiedyś przy dźwiękach takich przebojów jak „Mydełko Fa”, „Jesteś szalona”, „Wolność” i wielu wielu innych.

Film „Disco Polo” to obciachowy obraz, obraz obciachowej muzyki i klimatu związanego z owym gatunkiem. Ale ta obciachowa muzyka wiązała się przecież z marzeniami młodzieży próbującej wyrwać się ze stagnacji, zahukanej prowincji i goniącej za amerykańskim snem.
Zgadzam się z głosami krytyki, że „Disco Polo” jest fabularną klapą. Bo jest.
Ale nie fabuła, nie akcja są tutaj ważne, najważniejsza jest przecież dobra zabawa! Wręcz idealnie ukazano niezrozumiały do tej pory fenomen „wiejskiego stylu” w muzyce, zachowaniu, ubiorze i fenomen szybkiej kariery zespołów disco polo.
To, że film mimo swojej banalności jest obrazem, który ogląda się lekko i przyjemnie zawdzięczamy głównie aktorom. Obsada filmu „Disco Polo” jest niemal wyborowa: Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig czy Tomasz Kot w rolach dotąd nieznanych sprawdzili się nieźle. A całość ? W mojej ocenie to film, który naprawdę warto obejrzeć chociażby dla aktorów i …muzyki. Ale to jednocześnie, a może przede wszystkim obraz o młodzieńczych marzeniach, pokonywaniu barier i problemów, dążeniu do obranego celu. Polecam !

1 komentarz do “DISCO POLO (2015)

  1. Ten film mnie prześladuje nocami. Bo kiedy nie mogę zasnąć i ‚latam’ po kanałach, to dość często na niego trafiam…I nawet oglądam fragmentami, póki nie zasnę 😉 Nie wiem, nie moja bajka, ale może kiedyś zmęczę w całości 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *