Kino dla Ciebie

DISCONNECT (2012)

Diconnect8/10

Gatunek – dramat, thriller

Produkcja -USA

Rok – 2012

Reżyseria – Henry Alex Rubin

Scenariusz – Andrew Stern

disconnect

„Disconnect” to film będący zlepkiem kilku niezależnych od siebie historii. Historii o ludziach, którzy poszukują bliskości drugiego człowieka w świecie opanowanym przez internet.
Film pokazuje całą, jakże bolesną prawdę o dzisiejszym świecie i ludziach. Często w pogoni za sławą, sukcesem i pieniądzem zapominamy o tym, co w życiu najważniejsze. Akceptacja, miłość, bliskość drugiego człowieka i zrozumienie to uczucia, które giną w gąszczu zmaterializowanego świata.

„Disconnect” przestrzega Nas przed więziami z anonimowymi ludźmi, przed zagrożeniem jakie niesie ze sobą internet. To film bardzo dramatyczny, poruszający uczucia widza, życiowy i prawdziwy.
Może być doskonałą przestrogą dla tych, którzy uciekają w wirtualny świat szukając w nim rozwiązania swoich problemów. Dramatyczna muzyka, bardzo dobra gra aktorska, perfekcyjne zdjęcia i idealny scenariusz są niepodważalnymi atutami tego obrazu.
„Disonnect” jest doskonałym studium emocji i zachowań ludzkich – skrajnych i różnych w zależności od sytuacji.
Poruszył mnie i pochłonął, zmusił do refleksji. Do refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze, co należy w nim zmienić, jak żyć aby nie skrzywdzić siebie i swoich bliskich. To obraz bardzo subtelny i bolesny. Prawdziwy i przerażający. Niepokojący i niezwykle aktualny.

Polecam „Disconnect” każdemu. To genialny film, bardzo klimatyczny, pozostający w pamięci widza na długo po seansie. Naprawdę warto ! Warto ku przestrodze, ku przebudzeniu i odkryciu na nowo najprostszych uczuć.

Disconnect7.5/10

Disconnect7.6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *