Kino dla Ciebie
Kini Dla Ciebie

DROGA BEZ POWROTU (2003)

Kino Dla Ciebie7/10

filmweb6.3/10 

Kino Dla Ciebie

6.1/10

Gatunek – horror

Produkcja – Niemcy, USA

Rok – 2003

Reżyseria – Rob Schmidt

Scenariusz – Alan B. McElroy

DROGA BEZ POWROTU (2003)

Nie należę ani trochę do znawców czy miłośników horrorów. Miałam jednak ochotę na coś ostrego, na film, który wyzwala strach i podnosi ciśnienie. Wybór padł na produkcję „Droga bez powrotu”, angielski tytuł „Wrong turn”. No i się nie zawiodłam 🙂 „Droga bez powrotu” to dobry film: pełen grozy, krwisty i zaskakujący. Znakomity scenariusz trzyma w napięciu do końca, chociaż doskonale wiadomo, że to co widzimy na ekranie, to tylko fikcja.

„Droga bez powrotu” na pewno nie jest filmem dla osób o słabych nerwach —  żywiołowa i zaskakująca akcja, trup ściele się gęsto, lęk i przerażenie towarzyszą nam podczas całego seansu. Doskonała i mroczna sceneria napawa nas lękiem i narastającym niepokojem przed tym, co nieznane i groźne. Dobre, nienużące tempo filmu, gra aktorska i charakteryzacja to kolejne atuty filmu. Makabrycznie jest już od samego początku „Drogi bez powrotu” — spektakularne morderstwa i towarzysząca niepewność: czy ktoś przeżyje? Jeśli tak, to kto?

Mimo niezłej dawki brutalności oglądałam film z przyjemnością i… strachem. Polecam go wszystkim fanom gatunku i tym, którzy szukają adrenaliny 😉 Istnieją dalsze części „Drogi bez powrotu”, choć według opinii tych, którzy oglądali wszystkie, ponoć już nie tak dobre, jak pierwsza część.  Jakie będzie moje zdanie? Sprawdzę. Kiedyś sięgnę na pewno po kontynuacje „Drogi bez powrotu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *