Kino dla Ciebie

DZIEWCZYNA WE MGLE (2017)

dziewczyna we mgle7/10

Gatunek – kryminał, thriller

Produkcja – Francja, Włochy, Niemcy

Rok – 2017

Reżyseria – Donato Carrisi

Scenariusz – Donato Carrisi

 

 

 


„Dziewczyna we mgle” (oryginalny tytuł „La ragazza nella nebbie”) to thriller na podstawie bestsellerowej powieści Donato Carrisi, który jest jednocześnie debiutującym reżyserem. Muszę przyznać, że jak na debiut film jest bardzo dobrym, mrocznym i tajemniczym thrillerem. Thrillerem, w którym nic nie jest pewne, który świetnie buduje napięcie. Intrygującym i mylącym tropy, umiejętnie wyreżyserowanym i zagranym.

„Dziewczyna we mgle” poraża swoim klimatem, świetną narracją i kreacjami aktorskimi. W tym miejscu warto wspomnieć aktorów grających główne role. Toni Servillo, jako agent Vogel, który steruje mediami i społeczeństwem to człowiek ekscentryczny i bardzo kontrowersyjny. Człowiek goniący za sławą, zachowujący się bardziej jak aktor a nie agent do zadań specjalnych. Po drugiej stronie barykady stoi miejscowy nauczyciel – profesor Martini, grany przez Alessio Bonitego. Podejrzewany o morderstwo, prowadzi swoją prywatną grę z policjantami, mieszkańcami i siłą mediów.

„Dziewczyna we mgle” doskonale przedstawia hermetycznie zamkniętą społeczność chrześcijańskich radykałów, którzy zamknięci są przed światem zewnętrznym i jego niebezpieczeństwami. Film jednocześnie, po raz kolejny, krytycznie ocenia siłę mediów, ich wpływ na społeczeństwo, które jest w stanie uwierzyć w każdy przekazywany news.
„Dziewczyna we mgle” to w mojej ocenie bardzo solidne kino. Nie tylko kryminał – thriller a swego rodzaju opowieść o tym, jak pogłoska może zostać uznana za prawdę.
Film powolny, duszny i klimatyczny budzący niepokój i zmuszający do refleksji. Świetne zakończenie !
Nie jest w nim ważna sama zagadka, nie jest w nim ważna intryga a osobowości, ich świat, pobudki pchające ich do haniebnych czynów.

To naprawdę dobre kino. Jeśli oczekujecie nie tylko morza krwi i szczęśliwego finału to „Dziewczyna we mgle” spełni wasze oczekiwania. Polecam.

Filmweb – 7.1/10

IMDb – 6.9/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *