Kino dla Ciebie

EDDIE ZWANY ORŁEM (2016)

Eddie zwany Orłem8/10

Gatunek – biograficzny, sportowy

Produkcja -Niemcy, USA, Wielka Brytania

Rok – 2016

Reżyseria – Dexter Fletcher

Scenariusz – Simon Kelton, Sean Macaulay

eddie zwany orłem

„Eddie zwany Orłem” ( oryginalny tytuł „Eddie the Eagle” ) to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film, będący historią Michaela Edwardsa – brytyjskiego skoczka narciarskiego, amatora.
Mimo przeciwności losu nigdy nie przestał on wierzyć w siebie i w to, że spełni swoje największe marzenie – wystartuje w zimowej olimpiadzie. Dzięki swojej upartości, sile walki, zaciętości i pomocy charyzmatycznego trenera marzenie stało się faktem. W 1988 roku Eddie wziął udział w zimowej olimpiadzie w Calgary.
Mimo klęski, mimo najgorszego wyniku podbił serca kibiców na całym świecie i udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych.

„Eddie zwany Orłem” to obraz piękny w swej prostocie, niezwykle pozytywny i motywujący do działania. Ot taka nieprawdopodobna historia ku pokrzepieniu serc, budząca w widzu siłę walki i wiarę w realizację marzeń.
Eddie ( w tej roli świetny Taron Egerton ) budzi sympatię i jednocześnie współczucie, jest odzwierciedleniem tego o czym marzy wielu ale nie każdy potrafi walczyć tak jak on.
„Eddie zwany Orłem” jest filmem lekkim i niezwykle tragikomicznym. Doskonale udało się w nim oddać klimat tamtych lat. To zasługa przede wszystkim muzyki, scenografii i ubiorom rodem z lat 80tych.

Mimo, że film jest jak twierdzi wielu prosty i naiwny to w tym tkwi właśnie cały jego urok. Zabawny i uroczy bawi i podnosi na duchu. Jest doskonałym filmem na polepszenie nastroju, na zmotywowanie do walki, na odzyskanie wiary siebie. „Eddie zwany Orłem” to film, który polecam każdemu kto oczekuje od kina dobrej, ciepłej i motywującej rozrywki. Polecam !

Eddie zwany Orłem 7.2/10

Eddie zwany Orłem7.5/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *