Kino dla Ciebie

ELLA I JOHN (2017)

ella i john7.5/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Francja, Włochy

Rok – 2017

Reżyseria – Paolo Virzi

Scenariusz – Stephen Amidon, Francesca Archibugi, Paolo VIrzi, Francesco Piccolo


„Ella i John” (oryginalny tytuł „The Leisure Seeker”) jest prostą a jednocześnie głęboką i przepiękną tragikomedią. To cudowne kino drogi, które jest portretem dwóch starszych ludzi podążających za wolnością i odkrywających na nowo swoją miłość. Para głównych bohaterów – Ella (Hellen Mirren) i John (Donald Sutherland) po raz ostatni udaje się na wspólne wakacje uciekając od nadopiekuńczych dzieci, chemioterapii i Alzheimera… Trzeba przyznać, że ich gra aktorska jest w filmie jedną z najmocniejszych stron. Helen i Donald królują na ekranie.

„Ella i John” mimo podejmowania trudnych i ciężkich tematów – starości, walki z chorobą i nieuchronnego końca, jest obrazem optymistycznym, pogodnym i przepełnionym humorem. Pełnym wspomnień i rozliczeń z przeszłością.
To prosty film o wielkiej miłości. Chwyta za serce, porusza, zmusza do refleksji i przemyśleń.
Doskonałe zdjęcia i muzyka podkreślają idealnie sentymentalny klimat filmu.
A co najważniejsze – mimo, że od początku wiemy jaki będzie finał, oglądamy film do końca i na dodatek oglądamy go z wielką przyjemnością.
Muszę przyznać, że nie spodziewałam się po tak ckliwej produkcji jaką jest „Ella I John” aż tak wielkiego zauroczenia. A jednak.
To bardzo piękny, nieudawany – prawdziwy obraz zmierzchu życia.
Słodko-gorzki film , w którym swój koniec określa się wg własnych zasad…

„Ella i John” to  błaha historia o niebłahym życiu. Dzięki niemu przekonacie się jak nierozerwalne bywają przywiązanie, poświęcenie, miłość i śmierć… Zdecydowanie polecam.

FILMWEB – 7.3/10

IMDb – 6.6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *