Kino dla Ciebie

ESCOBAR: HISTORIA NIEZNANA (2014)

Escobar: Historia nieznana7/10

Gatunek – thriller, romans

Produkcja – Belgia, Francja, Hiszpania

Rok – 2014

Reżyseria – Andrea Di Stefano

Scenariusz –  Andrea Di Stefano

ESCOBAR: HISTORIA NIEZNANA

„Escobar: Historia nieznana” ( oryginalny tytuł: „Escobar: Paradise Lost” ) to historia handlarza narkotyków Pablo Escobara. Historia, która na bazie wątku romantycznego pokazuje okrucieństwo, imperium bossa, jego nieczyste interesy i intrygi.
Na pierwszy plan wśród obsady aktorskiej wysuwa się Benico Del Toro – to dzięki niemu film nabiera specyficznego klimatu a pozostali aktorzy są tylko dodatkiem do jego talentu i świetnej gry.

„Escobar: Historia nieznana” jest filmem inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami, dlatego mimo dłużyzny ogląda się go z dość dużym zainteresowaniem. Męczą nieco ciągnące się wątki romantycznej miłości, zauroczenia i dziecinnej naiwności Marii i Nicka. Naiwności, bo żadne z nich na początku nie uznaje Pablo za złego człowieka, to niemalże guru który rzekomo poświęca swoje dobro dla dobra biednych, dla dobrobytu Narodu. Otrzeźwienie przychodzi zbyt późno..

„Escobar: Historia nieznana” w ogólnym rozrachunku to dobrze wyreżyserowany film, z nieco niedopracowanym scenariuszem ale całość godna polecenia. Dobry i przejmujący thriller łączący w sobie fikcyjną historię z elementami biografii Pablo Escobara. Film pokazuje obie twarze tego człowieka – Boga wśród miejscowej ludności i bezwzględnego kata nawet dla najbliższych. To samo dotyczy przedstawionej w obrazie Kolumbii – z jednej strony to raj na Ziemi, plaże skąpane w słońcu z drugiej zaś kraj ponury, pełen przestępstw, w którym rządzi kokaina.
Czy warto obejrzeć ? Tak. Choć nie jest to na pewno arcydzieło – polecam.

Eskobar: Historia nieznana6.7/10

Escobar: Historia nieznana6.6/10

 

4 komentarze do “ESCOBAR: HISTORIA NIEZNANA (2014)

  1. witam:) jestem pasjonatką historii , w szczególności interesuje mnie II wojna światowa, ale Pablo Escobar jest również w moim kręgu zainteresowań, jego metoda działania dużo nie odbiega od metod działania nazistów , przyznam się, że film ten oglądałam czas temu, więc nie mam gorących spostrzeżeń, ale polecam gorąco zarówno osobom znającym historie Pablo Escobara jak i laikom bo jest to ciekawa historia jak zbrodniarz mógł w oczach społeczeństwa uzyskać miano bohatera narodowego.

    1. Zgadza się – nawet dla historycznych laików to może być dobry film, film pokazujący jak można sterować narodem, jak można w imię swoich własnych interesów dokonywać strasznych zbrodni a mimo to być Bogiem narodu…

  2. Ja właśnie jestem takim laikiem, ale film jak najbardziej mnie zainteresował i bardzo mi sie podobał. Bez ochów i achów, ale to przyzwoity fil, bardzo dobrze mi się go ogladało. Cóz.. a Benicio Del Tor miszcz..wiadomka! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *