Kino dla Ciebie

FISHER KING (1991)

Fisher King8/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – USA

Rok – 1991

Reżyseria – Terry Gillian

Scenariusz – Richard LaGravenese

fisher king

„Fisher King” to film magiczny. Nietypowa tragikomedia z bardzo dobrym scenariuszem, wyśmienitą grą aktorską i przesłaniem, które na długo zapada w pamięć.
Piękny wizualnie z doskonałymi zdjęciami i scenografią.
„Fisher King” nawiązuje do legend, jest pełen metafor i symboli. To obraz bardzo mądry – bolesny i wzruszający a jednocześnie zabawny. Przez dwie godziny mamy okazję obserwować dwie różne postaci, które połączone zostają ze sobą wydarzeniem z przeszłości. Każda z nich z owego spotkania wynosi coś pożytecznego dla siebie i swojego życia.

W rolę bezdomnego – Parry’ego, wcielił się genialny Robin Williams. Jego bohater przeżył wielką życiową tragedię, która zmieniła jego życie. Uciekł w krainę magii i wyobraźni, zapominając o traumatycznych wydarzeniach.
Jeff Bridges jako Jack, to człowiek zakochany w sobie, żyjący tylko dla siebie, nie szanujący życia i ludzi. Jak spotkanie obydwu bohaterów wpływa na ich życie musicie przekonać się sami oglądając film.
„Fisher King” to świetny film o przemianie, o refleksji, o próbie odkupienia win. To obraz baśniowy, w którym fikcja i rzeczywistość mieszają się ze sobą. Jednocześnie jest on piękną opowieścią o miłości i zrozumieniu.

Film został nagrodzony m.in. Złotym Globem dla Robina Williamsa, Złotym Globem i Oscarem dla aktorki drugoplanowej.
W mojej ocenie „Fisher King” to doskonałe, niepowtarzalne kino. Film, który trzeba koniecznie obejrzeć. Polecam.

Fisher King7.7/10

Fisher King7.6/10

2 komentarze do “FISHER KING (1991)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *