Kino dla Ciebie

FLASKEPOST FRA P (2016)

flaskepost fra P8/10

Gatunek – dramat, kryminał, thriller

Produkcja – Dania, Niemcy, Norwegia, Szwecja

Rok – 2016

Reżyseria – Hans Petter Moland

Scenariusz – Nicolaj Arcel

flaskepost fra P

„Flaskepost fra P” to trzeci z serii filmów o Departamencie Q, powstałych na podstawie bestellerowych powieści Jussiego Adlera – Olsena. Do tej pory ukazały się ekranizacje: „Kobieta w klatce” oraz „Zabójcy bażantów”. Oba okazały się niezwykle klimatycznymi thrillerami – zaskakującymi i przerażającymi.
Tak też jest w wypadku obejrzanego przeze mnie „Flaskepost fra P”. To bardzo typowa i jak zwykle fantastyczna produkcja skandynawska. Surowy i chłodny, zagadkowy do samego końca z ponurym i tajemniczym klimatem. Mroczny. Przeraża i pochłania, fantastycznie skonstruowany, nie pozwala ani na chwilę nudy.

Główne postacie – para nietuzinkowych policjantów Departamentu Q (w tych rolach Nicolaj Lee Kaas i Fares Fares ) zagrane perfekcyjnie, doskonale podkreślają klimat filmu.
„Flaskepost fra P” jest filmem nietuzinkowym, jakże innym od amerykańskich kryminałów, w których dominują pościgi, strzelanina i morze krwi. To obraz okrutny, świetnie wyreżyserowany i zagrany z doskonałą fabułą. Do tego klimatyczne zdjęcia, budująca napięcie muzyka i niepewność, która towarzyszy widzowi do ostatniego kadru.

Po raz kolejny nie zawiodłam się na kinie skandynawskim. Nawet jeśli nie widzieliście poprzednich części z serii o Departamencie Q, warto skusić się na seans „Flaskepost fra P”. Gwarantuję emocje, które pozostaną na długo. Gwarantuję zauroczenie i zachwyt. Zdecydowanie polecam!
A mi nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie na polską premierę pozostałych książek Jussiego Adlera-Olsena i ich ekranizację.

flaskepost fra P7.0/10

flaskepost fra P7.0/10

1 komentarz do “FLASKEPOST FRA P (2016)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *