Kino dla Ciebie

FOTOGRAF (2014)

Kino Dla Ciebie7/10

filmweb6.6/10

Kino Dla Ciebie5.5/10

Gatunek – sensacyjny, thriller

Produkcja – Polska

Rok – 2014

Reżyseria – Waldemar Krzystek

Scenariusz – Waldemar Krzystek, Krzysztof Kopka

FOTOGRAF

„Fotograf” jest całkiem niezłym filmem sensacyjnym z elementami thrillera, rodzimej produkcji. To niezwykły kryminał, niezwykły bo typowo polski. Ponownie, jak to było w przypadku „Małej Moskwy” akcja rozgrywa się w Legnicy, mieście w którym stacjonowały wojska Armii Czerwonej.
Waldemar Krzystek doskonale pokazał realia rządzące ówczesną Polską, mentalność Polski i Rosjan żyjących w Legnicy. Bardzo dobrze nakreślił obrazy wszystkich postaci. Warto tutaj wspomnieć chociażby o młodym Koli Sokołowie granym przez Andrieja Kostashę czy rewelacyjnym Tomaszu Kocie wcielającym się w rolę Baumana – komunistycznego żołnierza. Wszystkie postaci występujące w filmie zostały przedstawione w sposób niezwykle wiarygodny z dogłębnym ukazaniem podłoża psychologicznego ich działań.

Zagmatwanie wątków i niejednoznaczność to wszystko stanowi o walorach filmu „Fotograf”. Nie jest to na pewno film z gatunku „łatwych, lekkich i przyjemnych”. To obraz, który wymaga od Nas dużego skupienia i łączenia faktów. Tym bardziej, że poruszamy się w dwóch wymiarach – przeszłości i czasach współczesnych. „Fotograf” jest filmem mocnym i wymagającym, z doborową obsadą polskich i rosyjskich aktorów i przede wszystkim dobrym scenariuszem.

Czy polecam ? Oczywiście. Jeśli lubicie ciężkie i brudne kino, kino sięgające do przeszłości Polski to film idealny dla Was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *