Kino dla Ciebie
Kino Dla Ciebie

FURIA (2014)

Kino Dla Ciebie5/10

filmweb7.3/10

Kino Dla Ciebie7.7/10

Gatunek – dramat, wojenny

Rok – 2014

Produkcja – Chiny, USA, Wielka Brytania

Reżyseria – David Ayer

Scenariusz – David Ayer

FURIA (2014)

Długo zabierałam się do napisania opinii o filmie „Furia”. Miało to być porywające dzieło, miało być niepowtarzalnie, miało mnie zachwycić… Miało być, ale niestety, zawiodłam się 🙁

Efekciarski obraz, ale już nic poza tym. Zero refleksji, zero zadumy w trakcie seansu i po filmie. Surowość wojny, przeżycia bohaterów ukazane zostały w sposób, który do mnie absolutnie nie przemówił. Leciutki klimat walk, których pokaz nastawiony był raczej na efekty, a nie ich tragizm i przesłanie.

To najwyżej średnie kino, ale nie kino wojenne. Film zaliczyć można bardziej do rozrywkowych i lekkich, bez wątków dramatycznych. Bo te, nawet jeśli pojawiały się w tym filmie, nie były przekonywające, były przedstawione po prostu tragicznie. Owszem, jest może i akcja, są sceny batalistyczne, ale… No właśnie, czegoś zabrakło. Czego? Ocenę filmu podnosi jedynie Brad Pitt -— doskonały nawet w tak niedoskonałym filmie.

Z bólem serca muszę stwierdzić — zawiodłam się. Film „Furia” miał przerażać swoim realizmem, miał zmuszać do refleksji, zostawić jakiś ślad w pamięci. A została pustka. Sorry – uwielbiam kino wojenne, ale tym razem to już nie moja bajka.

2 komentarze do “FURIA (2014)

    1. Dziękuję i zapraszam. Na marginesie – czytając wpis, pod którym zamieściłeś komentarz powinieneś zauważyć,jakiej płci jestem 😛 A grafika to kwestia gustu poza tym blog jest cały czas w przebudowie.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *