Kino dla Ciebie

FUSI (2015)

Fusi8/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Dania, Islandia

Rok – 2015

Reżyseria – Daguar Kari

Scenariusz – Daguar Kari

Fusi

„Fusi” ( „Virgin Mountain” ) to piękna i gorzka, chłodna współczesna baśń-przypowieść.
Przewrotna a jednocześnie niezwykle pokrzepiająca i będąca ostrzeżeniem. To film z prostą fabułą. Fantastyczna kreacja aktorska Gunnara Jonssona w głównej roli, minimalizm i niespieszne tempo czynią z filmu „Fusi” dzieło kameralne – proste, niepowtarzalne i piękne.
To jeden z wielu obrazów o samotności, wyizolowaniu, potrzebie miłości ale jakże inny od przesłodzonych amerykańskich produkcji. Fusi to człowiek jakich wielu w dzisiejszym świecie. Zakompleksiony, samotny, uzależniony od matki. Człowiek o wielkim sercu, wrażliwy, żyjący z dala od ludzi w swoim własnym świecie. Zmiana w jego życiu nastąpi po spotkaniu małej dziewczynki i Sjofn. Czy przyjaźń i miłość zmienią jego zakompleksione życie? O tym musicie przekonać się sami oglądając film.

„Fusi” to w mojej ocenie film bardzo emocjonalny, z perfekcyjną muzyką, pięknymi zdjęciami. Powolny i chłodny ma jednak w sobie dużą dawkę delikatności.
Zaskakuje, wzrusza i zmusza do przemyśleń. To bardzo ujmująca historia, niezwykle klimatyczna i prawdziwa. Nie jest to typowy dramat, dużo w nim bowiem momentów humorystycznych. Gorzkich, tak jak życie głównego bohatera.

To film dla koneserów i dla tych, którzy chcą się nauczyć śmiałości, zmienić swoje życie. Urzekł mnie i pochłonął. Ze swojej strony zdecydowanie polecam – warto poświęcić mu czas.

Fusi7.4/10

Fusi7.5/10

4 komentarze do “FUSI (2015)

  1. Film z tym specyficznym dla skandynawskich filmów chłodem, mimo to ogląda się dobrze, choć faktycznie nie dla każdego, bo może nudzić…Ale mnie osobiście zauroczył 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *