Kino dla Ciebie

GHADI (2013)

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb

6.8/10

Kino Dla Ciebie7.7/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – Liban

Rok – 2013

Reżyseria – Amin Dora

Scenariusz – Georges Khabban

GHADI (2013)

Zupełnie przypadkowo trafiłam na ten film. Po raz kolejny okazało się, że to co mniej znane dla ogółu, mniej okrzyczane, może być wspaniałą ucztą dla kinomana. Trzeba bowiem przyznać, że „Ghadi” (polski tytuł „Anioł”) jest lekkim, pochłaniającym i bardzo pozytywnym filmem.
Filmem opowiadającym z humorem o tym, jak można przezwyciężyć niechęć otoczenia do osoby niepełnosprawnej i jak sprawić, żeby dzięki małym intrygom świat i ludzie stali się lepsi.
To jednocześnie doskonała satyra na płytką, fałszywą i powierzchowną religijność.
Tytułowy Anioł zmienia życie wszystkich: swoje, swoich bliskich i całego miasteczka, które żyło w kłamstwie, nietolerancji i egoizmie.

Film „Ghadi” w sposób lekki, przystępny z dużą dawką humoru opowiada o rzeczach ważnych, budzi nadzieję na lepsze jutro i wiarę w ludzi. Nie jest to na pewno jakieś wielkie arcydzieło ale film, który powinien spodobać się każdemu :).
Po skończonym seansie poczułam w sobie przypływ pozytywnej energii, radość z życia nie zawsze łatwego. Film urzekł nie tylko mnie. Zdobył uznanie widzów i w 2015 roku otrzymał Nagrodę Publiczności w konkursie Wiosna Filmów.

Jeżeli macie chwile zwątpienia, cały świat jest przeciwko wam, czujecie się nieakceptowani – zapraszam na film „Ghadi”. To naprawdę ciekawa historia z dobrą grą aktorską, świetnymi zdjęciami, muzyką i niepowtarzalnym klimatem. Jestem pewna, że dzięki niemu odżyjecie, poczujecie dobro, ciepło i przypływ pozytywnej energii. Polecam !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *