Kino dla Ciebie

GOŚĆ (2014)

Kino Dla Ciebie6/10

filmweb6.3/10

Kino Dla Ciebie6.7/10

Gatunek – thriller,akcja

Produkcja – USA

Rok – 2014

Reżyseria – Adam Wingrad

Scenariusz – Simon Barrett

GOŚĆ (2014)

„Gość” ( tytuł oryginalny „The Guest” ) to film, po którym spodziewałam się czegoś mocnego. Czegoś co mnie przerazi, zachwyci i pochłonie. Niestety otrzymałam tylko niezłą produkcję, zabawną mimo strachu i pełną absurdu.
Groza połączona w filmie z komedią utworzyła w rezultacie dobrą autoironiczną opowieść.
To film brutalny i tajemniczy z dobrą, dramatyczną historią, która wciąga i nie jest w żadnym momencie oczywista.

Odtwórca głównej roli, Dan Stevens zachwyci niejednego kinomana. Grana przez niego postać tajemniczego Davida, budzi zaufanie i jest przy tym bardzo przekonująca – ciepła i jednocześnie intrygująca, pełna zagadek. Jego głębokie, niebieskie spojrzenie i umięśniona klata nieraz wzbudziły we mnie miły dreszczyk emocji ;). Strach i przerażenie a jednocześnie zachwyt…
Uroku dodaje filmowi również świetna, psychodeliczna muzyka, pogłębiająca strach i bezsensowność przedstawianej intrygi. Urzeka w nim specyficzny klimat i atmosfera ciągłego niepokoju, niepewności.

„Gość” to bardzo specyficzny film, film w którym rządzą twardziele, w którym przemoc, brutalność i zło pokazane są bardzo często na wesoło.
Ogólnie to niezłe kino rozrywkowe, w sumie zabawa kinem, film który może się podobać – taki, przy którym będziemy dobrze się bawić.
Nie każdego zauroczy ale obejrzeć warto dla dobrych zdjęć, muzyki, gry aktorskiej i tego absurdu, który wywołuje uśmiech na naszych twarzach. Film „Gość” polecam na leniwe i smętne popołudnie – szybkie „rozbudzenie” gwarantowane ;).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *