Kino dla Ciebie

GRA O WSZYSTKO (2017)

gra o wszystko7/10

Gatunek – biograficzny, dramat

Produkcja – USA

Rok – 2017

Reżyseria – Aaron Sorkin

Scenariusz – Aaron Sorkin


„Gra o wszystko” ( oryginalny tytuł „Molly’s Game”) to film powstały na podstawie książki „Molly Bloom” i jednocześnie debiut reżyserski Aarona Sorkina. Wciągająca opowieść o byłej narciarce, która zakłada ekskluzywny i nielegalny klub pokerowy w USA. Film zachwyca przede wszystkim doskonałą obsadą aktorską. Obok rewelacyjnej Jessici Chastain, która wcieliła się w rolę Molly Bloom, zobaczymy w nim również chociażby Idrisa Elbę oraz Kevina Costnera.

Wyśmienita dialogi, bardzo dobre tempo, świetna narracja to kolejne atuty tego obrazu. Obrazu, który przede wszystkim jest opowieścią o silnej i ambitnej kobiecie. Kobiecie, która próbuje zawładnąć męskim światem i chce wybić się ponad przeciętność – zrobić coś, co pozwoli jej być zauważoną i niezapomnianą.
„Gra o wszystko” jest dobrym kinem rozrywkowym, opartym na faktach – ciekawi, pochłania i elektryzuje.
Bardzo optymistyczny obraz, zmuszający do refleksji nad tym jak daleko może posunąć się człowiek aby spełnić swoje marzenia, aby zaspokoić swoje ambicje.

Podsumowując: „Gra o wszystko” jest w mojej ocenie dobrze wyreżyserowaną adaptacją historii życia Molly Bloom. Historią ciekawie opowiedzianą, wyśmienicie zagraną i taką, która mimo dość długiego czasu projekcji nie nuży, zmusza do myślenia. To przede wszystkim doskonały smaczek dla miłośników filmów opartych na biografii, fanów talentu Jessici Chastain i wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć debiut reżyserski Sorkina.

Dla mnie było to dobre kino ale niestety tylko dobre. Oczekiwałam czegoś więcej.
Zbyt wiele było w filmie zawiłości, zbyt wiele przeskoków do przeszłości.
Mimo lekkich niedociągnięć, „Gra o wszystko” to jednak film, który mogę z pełną odpowiedzialnością polecić. Warto obejrzeć.

Filmweb – 7.3/10

IMDb – 7.5/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *