Kino dla Ciebie

IDOL (2015)

Idol (2015)8/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – USA

Rok -2015

Reżyseria -Dan Fogelman

Scenariusz -Dan Fogelman

Idol (2015)

„Idol” ( oryginalny tytuł „Danny Collins” ) to słodko-gorzki obraz z doskonałym Al Pacino w roli Danny’ego Collinsa, podstarzałej gwiazdy estradowego kiczu. Bardzo sprawnie opowiedziana historia została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Steve’go Tilstona.
Danny Collins jest gwiazdą, która nie godzi się z upływem czasu, żyje szybko i lekko jak prawdziwy celebryta. Kobieciarz, alkoholik i narkoman żyje chwilą, żyje tak jakby życie było odwieczną zabawą. Zapomina jednak o tym, co w życiu najważniejsze – o miłości, rodzinie i przyjaźni.
W dniu swoich 74 urodzin postanawia zmienić swoje życie, odzyskać to co utracił. Czy próba tej nagłej zmiany mu się uda? Przekonajcie się sami podczas seansu!

„Idol” to w mojej ocenie typowy film jednego aktora, dzięki któremu mimo banału i przewidywalności otrzymujemy dobry i wzruszający obraz. Obraz ciepły i poruszający, dramat z wieloma komicznymi wątkami, obraz który ogląda się niezwykle przyjemnie.
Wpadająca w ucho muzyka, dobre dialogi, rodzinny dramat i przemiana Collinsa dodają filmowi klasy i niepowtarzalnego uroku.

To film, który uczy nas, że na życiowe zmiany nigdy nie jest za późno, że sława i pieniądze nie powinny przesłaniać tego, co w życiu najważniejsze a co tak trudne do odzyskania. To bajeczny obraz ale jakże prawdziwy.
Ze swojej strony gorąco polecam film „Idol” – warto.

Idol (2015)

7.1/10

Idol (2015)

7.1/10

4 komentarze do “IDOL (2015)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *