Kino dla Ciebie

IMAGINE (2012)

Kino Dla Ciebie7/10

filmweb7.5/10

Kino Dla Ciebie7.4/10

Gatunek – dramat, komedia

Produkcja – Francja, Polska, Portugalia, Wielka Brytania

Rok – 2012

Reżyseria – Andrzej Jakimowski

Scenariusz – Andrzej Jakimowski

Imagine (2012)
„Imagine” jest kolejnym filmem traktującym o niepełnosprawności jaki miałam okazję obejrzeć w ostatnich dniach, na dodatek dobrym filmem :).
To wspaniała historia niewidomego nauczyciela Iane, który nowatorskimi metodami próbuje „pokazać” swoim również niewidomym uczniom jaki jest naprawdę świat i jak w nim żyć. W scenariusz filmu zostały wplecione wątki biografii autentycznego niewidomego – Daniela Kischa, który w życiu codziennym tak jak bohater filmu naucza echolokacji.

Film uczy przede wszystkim wiary w siebie, w swoją wyjątkowość i swoje możliwości. Ukazuje, że silniejsza i ważniejsza od wszystkich zmysłów jest wyobraźnia. To ona pozwala ujrzeć to, co dla innych jest niewidzialne. Dzięki wyobraźni możemy czuć się wyjątkowi, nawet jeśli nie jesteśmy w pełni sprawni, nawet jeśli któryś ze zmysłów zawodzi…To wyobraźnia jest często bodźcem, który zmusza nas do działania, wyznaczając cel do którego dążymy.
„Imagine” jest filmem działającym na zmysły, bardzo emocjonalnym, porusza nas i budzi do życia być może chwilowo uśpioną naszą wyobraźnię :).

Niepodważalnym atutem obrazu jest  świetna i wiarygodna gra aktorska – Edward Hogg w roli Iana i  cała grupa niewidomych uczniów.
Do tego idealnie dobrana muzyka i zdjęcia dodają filmowi poetyczności i magii.
„Imagine” to niespieszny film, wciągający nas w obserwację bohaterów, pozwalający żyć ich życiem, cieszyć się ich radościami i małymi sukcesami.
Urzekł mnie, pochłonął i zauroczył. Po seansie został mi natłok myśli – życiowych prawd, do których będę wracać: Żeby widzieć nie wystarczy patrzeć. Trzeba zaufać sobie, drugiemu człowiekowi, a przede wszystkim swojej wyobraźni.
Zdecydowanie polecam ten film!

2 komentarze do “IMAGINE (2012)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *