Kino dla Ciebie
Kino Dla Ciebie

INTERSTELLAR (2014)

Kino Dla Ciebie6.5/10

filmweb7.9/10

Kino Dla Ciebie8.7/10

Gatunek – sci-fi

Produkcja – USA, Wielka Brytania

Rok – 2014

Reżyseria – Christopher Nolan

Scenariusz – Christopher Nolan, Jonathan Nolan

INTERSTELLAR

 

Film „Interstellar” to prawdziwa uczta audiowizualna! Dobre efekty specjalne i perfekcyjne zdjęcia urzekają i przenoszą nas w nieznane galaktyki, widowiskowy pozaziemski świat. Wizja przestrzeni kosmicznej zachwyca i jednocześnie przeraża swoją pustką, dzikością i ogromem. Potęga kosmosu: pięknego i zabójczego, przyjaznego i tajemniczego ukazana jest w sposób tak perfekcyjny, że chciałoby się przenieść razem z bohaterami w odległy pozaziemski świat.

Film „Interstellar” to emocjonalny obraz, przedstawiający w przekonujący i poruszający sposób relacje międzyludzkie, podwójną naturę człowieka i to, co ponadczasowe i najważniejsze — potęgę miłości. Bardzo dobra gra aktorska przede wszystkim Mattew McConaughey’a, który jako ratujący Ziemię zagrał wręcz perfekcyjnie —  przekonująco i prawdziwie.

Ogólnie „Interstellar”, pomimo długiego czasu projekcji, jest niezłym filmem z gatunku rozrywkowego sci-fi. To dobra pochwała życia, upartości jednostki i uczuć. Warty obejrzenia, chociaż to film na jeden raz — za dużo w nim patosu, za dużo naukowych potknięć i próby robienia na siłę wielkiej kosmicznej odysei.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *