Kino dla Ciebie

KAMIENNE PIĘŚCI (2016)

kamienne pięści7/10

Gatunek – biograficzny, dramat, sportowy

Produkcja – USA, Panama

Rok – 2016

Reżyseria – Jonathan Jakubowicz

Scenariusz – Jonathan Jakubowicz


„Kamienne pięści” ( oryginalny tytuł „Hands of Stone” ) to oparta na faktach historia życia Roberto Durana – wielokrotnego mistrza świata w boksie. Mistrza, którego burzliwe życie, wzloty i upadki sportowe na długo pozostaną w pamięci fanów boksu. To historia jakich było już wiele. Historia ukazująca, że wszystko w życiu jest możliwe jeśli tylko nie ustaniemy w walce o realizację naszych marzeń.

Niewątpliwie największym plusem „Kamiennych pięści” jest obsada aktorska. Robert de Niro grający Ray’a Arcela, legendarnego trenera największych gwiazd boksu to postać bardzo wiarygodna i przekonująca. Przekonujący jest również Edgar Raminez w roli Roberta Durana. To postać pełna dumy, uparcie dążąca do celu a jednocześnie prostacka i nieokrzesana. Zagrana brawurowo.

„Kamienne pięści” są filmem, który przy okazji głównego tematu – walk bokserskich, ukazuje rasizm i nierówność klasową, która widoczna jest również w sporcie.
To solidne kino i dobry dramat sportowy,ciekawie zrealizowany i ciekawie zagrany. Mocno i wyraziście przedstawiono w nim aspekt polityczny – konflikt panamsko amerykański.
Film mimo pewnych niedociągnięć ogląda się niezwykle dobrze, wywołuje on wiele emocji. To niezłe kino sportowe oparte na biografii, która ma znany z wielu filmów wątek: trudne dzieciństwo, upartość i praca aż wreszcie wzbicie się na sam szczyt sławy.

„Kamienne pięści” polecam miłośnikom kina sportowego i biografii oraz fanom talentu Roberta de Niro. Ja oglądałam ten film z dość dużym zainteresowaniem i bez cienia nudy.

kamienne pięści6.7/10

kamienne pięści6.6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *