Kino dla Ciebie

KI (2011)

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb 6.1/10

Kino Dla Ciebie6.0/10

Gatunek – dramat obyczajowy

Produkcja – Polska

Rok – 2011

Reżyseria – Leszek Dawid

Scenariusz – Leszek Dawid, Paweł Ferdek

KI (2011)
„Ki” jest dramatem obyczajowym rodzimej produkcji, całkiem udanym debiutem reżyserskim Leszka Dawida. To bardzo mądry i poruszający obraz. Obraz kobiety charyzmatycznej, próbującej walczyć o godne i normalne życie dla siebie i swojego synka Pio. Jej postać czasami irytuje, czasami dziwi swoją nieodpowiedzialnością ale jednocześnie budzi podziw. W roli samotnej, buntowniczej matki wystąpiła Roma Gąsiorowska. Rewelacyjnie zagrała główną bohaterkę, żyjącą intensywnie i rozrywkowo, próbując zburzyć stereotypowy obraz samotnej matki. Udało jej się to doskonale ! Nie dziwi więc nagroda Złotego Lwa i Złotej Kaczki dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

„Ki” jest filmem, który z dużą dawką ironii pokazuje współczesny świat, świat młodej matki. Historia opowiedziana jest lekko ale porusza, uczy i bawi. Jest to na pewno pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety. W gąszczu beznadziejnej, szarej codzienności, pogoni za normalnością warto zatrzymać się na chwilę aby spojrzeć na życie Ki. Bohaterki, z którą na pewno identyfikuje się wiele dziewczyn a wiele zazdrości jej upartości i lekkości życia. To świetny obraz młodej kobiety pochłaniającej życie pełnymi garściami, żyjącej chwilą. Obraz współczesny, fabularnie prosty ale w tej prostocie tkwi właśnie jego urok.

„Ki” to film dla wszystkich, którzy szukają dobrego kina społecznego, szukają prawdy, realizmu i …obrazu samego siebie. Nawet tego nierzeczywistego. Zdecydowanie polecam !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *