Kino dla Ciebie

KIDNAPPING MR.HEINEKEN (2015)

Kino Dla Ciebie6/10

filmweb5.8/10

Kino Dla Ciebie6.1/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Belgia, Holandia, Wielka Brytania

Rok – 2015

Reżyseria – Daniel Alfredson

Scenariusz – William Brookfield

KIDNAPPING MR.HEINEKEN
„Kidnapping Mr.Heineken” to obraz oparty na prawdziwej historii porwania potentata piwnego. Historii współczesnej, bo dziejącej się pod koniec ubiegłego wieku. Scenariusz filmu oparty jest na książce Petera R.de Vriesa.

W filmie na uwagę zasługuje przede wszystkim doborowa obsada: Anthony Hopkins w roli Freddy’ego Heinekena czy Ryan Kwanten i Sam Worthington jako porywacze. Wydawać by się mogło, że porwanie jednego z najbardziej strzeżonych celebrytów nie jest możliwe, tym bardziej że dokonali tego ludzie nie działający w znanych, zorganizowanych grupach przestępczych, ludzie dla których porwanie miało być tylko łatwą i szybką formą zarobku i zmiany swego losu. I prawie im się udało. Mimo zaangażowania policji, mimo działań zakrojonych na szeroką skalę przez dość długi okres czasu oprawcy pozostawali bezkarni. Zgubiła ich tylko chęć powrotu do normalnego życia, tęsknota za bliskimi i …przyjaźń.
Jak powtarzał Heineken: „Z dwóch ważnych rzeczy na tym świecie możesz mieć tylko jedną: albo przyjaciół, albo bogactwo”.

„Kidnapping Mr.Heineken” nie jest jakimś arcydziełem, realizacyjnie ma spore braki ale warto go obejrzeć chociażby dla samej historii. Historii nieprawdopodobnej, niemożliwej a jednak prawdziwej. To obraz dość emocjonalny, trzymający w napięciu i nie pozwalający się nudzić.
Z chęcią oglądałam przygotowania do wielkiego porwania, oczekiwanie na okup i próbę powrotu do normalnego życia. Spryt i przebiegłość tak naprawdę prostych ludzi, ich dążenie do celu, mimo że jest to cel haniebny wzbudziło mój podziw i uznanie. Mimo niedopracowania polecam film „Kidnapping Mr.Heineken” – do dobra i niezapomniana lekcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *