Kino dla Ciebie

KINGSMAN: THE SECRET SERVICE (2014)

Kino Dla Ciebie 8/10

filmweb 7.5/10

Kino Dla Ciebie 8.1/10

Gatunek – akcja, komedia kryminalna

Produkcja – Wielka Brytania

Rok – 2014

Reżyseria – Mathew Vaugh

Scenariusz – Mathew Vaugh, Jane Goldman

KINGSMAN:THE SECRET SERVICE

„Kingsman: The Secret Service” jest wyśmienitą komedią kryminalną, pastiszem kina akcji, który zadowoli każdego miłośnika kina rozrywkowego. To jednocześnie doskonała ekranizacja powieści rysunkowych Marka Millara. Jak na wzorcowy komiks przystało mamy tutaj odwieczną walkę dobra ze złem, dobrych i złych bohaterów, dużą dawkę napięcia i emocji, morze krwi. Obraz obfituje w wyszukane sceny walki i doskonałe efekty. Nie brakuje także w nim groteski i wyszukanego humoru. Wizualnie jest niemal perfekcyjnie.

Niezaprzeczalnym atutem filmu „Kingsman: The Secret Service” jest doborowa obsada. Colin Firth w roli agenta służb specjalnych, Samuel L. Jackson jako bezwzględny Valentine, szalony zbrodniarz dążący do selekcji gatunku ludzkiego czy Taron Egerton w roli adepta służb specjalnych próbującego ratować świat. Całość okraszona jest idealnie dopasowaną do wydarzeń muzyką, która podkreśla dynamikę filmu. „Kingsman: The Secret Service” jest świetnym obrazem pełnym przemocy, z rewelacyjnymi scenami akcji. Niesamowite wrażenie robią na widzu przede wszystkim sceny rzezi, chociażby krwawa jatka w kościele.

Oglądając film przez dwie godziny nie nudziłam się ani przez chwilę, doskonale bawiłam się, mimo przerażenia i brutalności. Bo owa brutalność i zło zostały przedstawione w sposób maksymalnie groteskowy, nierealny w rzeczywistości. „Kingsman: The Secret Service” jest kinem rozrywkowym na najwyższym poziomie, kinem które bawi, nieschematycznym, doskonałym na miłe spędzenie czasu. To film, który koniecznie trzeba obejrzeć. Polecam!

2 komentarze do “KINGSMAN: THE SECRET SERVICE (2014)

  1. / Uwielbiam ten film i oczywiście polcaem go tym,ktf3rzy nie oglądali. Uważam,że w tym filmie świetnie pokazane jest jak ważna jest przyjaźń oraz miłość. Jest to film przede wszystkim dla nastolatek bo w końcu o nich on jest,ale nic nie szkodzi jak obejrzą go dorośli lub dzieci także powinien im się spodobać. Polecam! GD Star Ratingloading…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *