Kino dla Ciebie

KREW Z KRWI (2012- )

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb7.8/10

Kino Dla Ciebie8.2/10

Gatunek – kryminał, sensacyjny

Produkcja – Polska

Rok – 2012

Reżyseria – Robert Wichrowski, Leszek Dawid, Xawery Żuławski, Jan Komasa

KREW Z KRWI
„Krew z krwi” to niemal doskonały serial kryminalno – sensacyjny polskiej produkcji wzorowany na holenderskim serialu „Penoza”. Muszę przyznać, że oglądając go po raz kolejny odzyskałam wiarę w rodzimą kinematografię, serial bowiem nie odbiega poziomem od filmów anglojęzycznych a każdy z odcinków jest zaskakujący i pełen emocji.

Doskonała obsada aktorska: Agata Kulesza, Izabela Kuna, Łukasz Simlat czy Mariusz Bonaszewski to znane polskie gwiazdy, które stanowią o walorach tego serialu. Szczególne brawa należą się Agacie Kuleszy, odtwórczyni roli Carmen – to sympatyczna, ciepła kobieta która chce tylko spokoju dla swojej rodziny. Spokojna a jednocześnie bezwzględna – potrafi walczyć z największymi wrogami, stosować metody typowe dla męskich mafiozów.

Oglądając „Krew z krwi” miałam czasami wrażenie, że to znany wszystkim doskonały serial gangsterski ” Rodzina Soprano”. Podobnie mamy bowiem rozgrywki między wielkimi rodzinami mafijnymi, podobnie leje się krew, dominuje bezprawie ale najważniejsza jest najbliższa rodzina i dla niej bossowie są zdolni zrobić wszystko: poświęcić przyjaciół, współpracowników a nawet biznes.
Udało się jednak doskonale przenieść owe klimaty na grunt Polski i pokazać perfekcyjnie realia rządzące naszym krajem. Każdy odcinek serialu przepełniony jest napięciem do granic możliwości, ogląda się go z bardzo dużym zainteresowaniem.
Chłodny klimat rodem ze skandynawskich produkcji, bezwzględność, porachunki i ta niepewność co będzie dalej to wszystko powoduje, że „Krew z krwi” jest serialem niebanalnym, godną polecenia polską produkcją.
Zdecydowanie warto ! Jak na razie wyemitowano dwa sezony serialu ale jesienią oczekuję kolejnego, licząc, że będzie równie dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *