KREW Z KRWI (2012- )

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb7.8/10

Kino Dla Ciebie8.2/10

Gatunek – kryminał, sensacyjny

Produkcja – Polska

Rok – 2012

Reżyseria – Robert Wichrowski, Leszek Dawid, Xawery Żuławski, Jan Komasa

KREW Z KRWI
„Krew z krwi” to niemal doskonały serial kryminalno – sensacyjny polskiej produkcji wzorowany na holenderskim serialu „Penoza”. Muszę przyznać, że oglądając go po raz kolejny odzyskałam wiarę w rodzimą kinematografię, serial bowiem nie odbiega poziomem od filmów anglojęzycznych a każdy z odcinków jest zaskakujący i pełen emocji.

Doskonała obsada aktorska: Agata Kulesza, Izabela Kuna, Łukasz Simlat czy Mariusz Bonaszewski to znane polskie gwiazdy, które stanowią o walorach tego serialu. Szczególne brawa należą się Agacie Kuleszy, odtwórczyni roli Carmen – to sympatyczna, ciepła kobieta która chce tylko spokoju dla swojej rodziny. Spokojna a jednocześnie bezwzględna – potrafi walczyć z największymi wrogami, stosować metody typowe dla męskich mafiozów.

Oglądając „Krew z krwi” miałam czasami wrażenie, że to znany wszystkim doskonały serial gangsterski ” Rodzina Soprano”. Podobnie mamy bowiem rozgrywki między wielkimi rodzinami mafijnymi, podobnie leje się krew, dominuje bezprawie ale najważniejsza jest najbliższa rodzina i dla niej bossowie są zdolni zrobić wszystko: poświęcić przyjaciół, współpracowników a nawet biznes.
Udało się jednak doskonale przenieść owe klimaty na grunt Polski i pokazać perfekcyjnie realia rządzące naszym krajem. Każdy odcinek serialu przepełniony jest napięciem do granic możliwości, ogląda się go z bardzo dużym zainteresowaniem.
Chłodny klimat rodem ze skandynawskich produkcji, bezwzględność, porachunki i ta niepewność co będzie dalej to wszystko powoduje, że „Krew z krwi” jest serialem niebanalnym, godną polecenia polską produkcją.
Zdecydowanie warto ! Jak na razie wyemitowano dwa sezony serialu ale jesienią oczekuję kolejnego, licząc, że będzie równie dobry.

0 comments on “KREW Z KRWI (2012- )Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *