Kino dla Ciebie

KRÓL ŻYCIA (2015)

Król życia (2015)4/10

Gatunek – komedia

Produkcja – Polska

Rok – 2015

Reżyseria – Jerzy Zieliński

Scenariusz – Fadi Chakkour

Król życia

„Król życia” to kolejny świeży film rodzimej produkcji po jaki sięgnęłam z nadzieją, że będzie to dobre kino…niestety i tym razem zawiodłam się.
Film jest komedią w reżyserii debiutanta Jerzego Zielińskiego, komedią  z dobrą obsadą aktorską .
W tytułową rolę Edwarda wcielił się doskonały Robert Więckiewicz. Gra on człowieka, który na skutek wypadku samochodowego staje się zupełnie inną osobą. Zmienia swoje nastawienie do świata i ludzi, próbuje optymizmem zarazić wszystkich dookoła. Czy mu się to udaje ? Musicie przekonać się sami 🙂
„Król życia” to film z prostym przekazem: Nie biegnij przez życie, zwolnij. Zacznij przyglądać się światu i cieszyć się życiem. Nie bój się wywrócić swojego życia do góry nogami tak jak zrobił to Edward.

Debiut Jerzego Zielińskiego w mojej ocenie jest niezbyt udaną produkcją. To zlepek epizodów, przypowieści i metafor niezbyt udanych i uderzających swoją banalnością. Do tego słabe dialogi, które męczą, nie wnosząc nic do filmu.
Sama obsada m.in Robert Więckiewicz, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela i dobra ścieżka dźwiękowa nie wystarczają aby uznać ten film za dobry, godny polecenia.
Ja niestety nudziłam się podczas seansu, mimo że jest to komedia rzadko na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. „Król życia” to taki nijaki film, bez wyrazu z lekką fabułą.
Czy polecam? Można spróbować ale na własną odpowiedzialność.

Król życia (2015)6.1/10

3 komentarze do “KRÓL ŻYCIA (2015)

  1. Nie wytrzymałam, nie dotrwałam do końca … Nieudana produkcja, mimo dobrej obsady aktorskiej nie warto oglądać 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *