Kino dla Ciebie

KRYZYS TO NASZ POMYSŁ (2015)

kryzys to nasz pomysł 8/10

Gatunek – dramat, komedia, polityczny

Produkcja – USA

Rok – 2015

Reżyseria – David Gordon Green

Scenariusz – Peter Straughan

kryzys to nasz pomysł

„Kryzys to nasz pomysł” (oryginalny tytuł „Our Brand Is Crisis”) to lekka, słodko-gorzka opowieść o kulisach polityki, o nieczystych rozgrywkach przedwyborczych.To fabularna wersja dokumentu Rachel Boynton z 2005 roku.
Jedną z zalet filmu jest dobra obsada aktorska, solidna gra. Na uwagę zasługują przede wszystkim Sandra Bullock i Billy Bob Thornton grający doradców wizerunkowych dwóch przeciwnych kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta Boliwii.

„Kryzys to nasz pomysł” pokazuje politykę jako nieczystą grę, grę w której liczą się pieniądze. Grę fałszywą, w której najlepszą bronią są kłamstwa, oszczerstwa i niszczenie przeciwnika bez względu na konsekwencje.
Mimo znanych, ciężkich i gorzkich refleksji płynących z filmu nie brakuje w nim momentów komediowych.
To w mojej ocenie udana satyra na świat polityki, którą ogląda się niezwykle przyjemnie, bez cienia nudy. Śmiech, refleksja i wzruszenie towarzyszą nam w trakcie całego seansu.
„Kryzys to nasz pomysł” jest raczej lekkim, ironicznym filmem, pełnym znanych prawd, piętnującym największe grzechy świata polityki.
Dobrze ukazuje egzotykę Boliwii, życie i mentalność mieszkańców. Wartka akcja, dobre zdjęcia i idealnie wkomponowana muzyka to kolejne atuty tego obrazu.

Nie jest to film z najwyższej półki ale warto go obejrzeć. Chociażby po to, aby kolejny raz, z dużą dozą humoru przekonać się, że „kłamstwo jest domeną demokracji”. Polecam !

Kryzys to nasz pomysł 6.1/10

Kryzys to nasz pomysł 6.1/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *