Kino dla Ciebie

KSIĘGOWY (2016)

księgowy7/10

Gatunek – dramat, sensacyjny

Produkcja – USA

Rok – 2016

Reżyseria – Gavin O’Connor

Scenariusz – Bill Dubuque


„Księgowy” ( oryginalny tytuł „The Accountant” ) jest dobrym dramatem, kinem sensacyjnym o autystycznym geniuszu, który na własną rękę wymierza światu sprawiedliwość. W tytułową rolę wcielił się Ben Affleck  jako niezniszczalny i superinteligentny bohater. Odgrywany przez niego Christian Wolf jest jednym z najlepszym w branży księgowych świadczących usługi dla najgroźniejszych organizacji przestępczych świata.
Muszę przyznać, że to właśnie Ben Affleck i jego genialna rola są siłą napędową filmu. Oprócz niego warto wspomnieć chociażby o J.K.Simmonsie. Jednak nie tylko obsada aktorska zasługuje na uwagę.

„Księgowy” to film niezwykle tajemniczy, zawierający dużo prawd o autyzmie. Wiarygodny, brutalny i zaskakujący. Z dobrym scenariuszem i dobry realizacyjnie.
To całkiem mądra i trzymająca w napięciu rozrywka. Zaskakuje widza. A co najważniejsze „Księgowy” niesie w sobie dość interesujące przesłanie. Jakie ? Przekonajcie się sami podczas seansu ;).
W mojej ocenie to naprawdę wciągający i pomysłowy film sensacyjny, który wymaga skupienia.
Może wydawać się nieco chaotyczny ale to tylko pozór.
Dużo w nim odniesień do przeszłości, do dzieciństwa Christiana i wydarzeń, które ukształtowały jego życie. To celowy zabieg, który choć trochę pozwala zrozumieć postępowanie bohatera.

Podsumowując – „Księgowy” jest dobrym filmem z dobrze opowiedzianą historią, specyficznym klimatem i bardzo dobrą grą aktorską. Niespieszny z dobrą i ciekawą fabułą. Niezwykle tajemniczy. Oglądałam go bez cienia nudy i zdecydowanie polecam. Warto.

księgowy7.2/10

księgowy7.4/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *