Kino dla Ciebie

LEWIATAN (2014)

Kino Dla Ciebie8/10

filmweb7.6/10

Kino Dla Ciebie7.8/10

Gatunek – dramat

Produkcja – Rosja

Rok – 2014

Reżyseria – Andriej Zwiagincew

Scenariusz – Andriej Zwiagincew, Oleg Negin

 LEWIATAN (2014)

 

Długo czekałam na kolejny film Andrieja Zwiagincewa , młodego reżysera, który od świetnego debiutu filmem „Powrót” tworzy niezapomniane i wielkie dzieła.
Nie zawiodłam się. I tym razem otrzymałam nietuzinkowe kino na najwyższym poziomie, kino z duszą.

„Lewiatan” jest filmem o problemach współczesnej Rosji, sytuacji społeczno-politycznej, przywarach nowego społeczeństwa. Wrogość, pazerność, nieufność i korupcja to cechy dogłębnie ukazane w filmie.
Państwo mające chronić swoich obywateli jest bezradne, jest tylko narzędziem w rękach tyranów, jest biurokratyczne i bezduszne.
To bardzo dobry dramat z elementami czarnej komedii. Dobrze skonstruowany, perfekcyjnie zrealizowany i zagrany. Szare zdjęcia, idealnie dobrana muzyka dodają filmowi tajemniczości, oddają jego metaforyczność.

W „Lewiatanie” mamy przede wszystkim oskarżenie współczesnego państwa rosyjskiego, łamiącego prawa obywateli i jednocześnie atak na kościół prawosławny, który jest sojusznikiem władzy.
Film ukazuje skutki reżimu, korupcji i bezkarności władz – państwowych i kościelnych, które są również odpowiedzialne za upadek rodziny i więzi międzyludzkich. W tym skorumpowanym Państwie życie pojedynczego człowieka nie jest ważne, pojedynczy człowiek nie ma szans. W walce o przetrwanie odwraca się od niego nawet Bóg.

Lewiatan jest wybitnym i odważnym dziełem – przerażającym i pięknym zarazem portretem skorumpowanego, bezlitosnego kraju, tonącego w wódce i pełnego hipokryzji.

Ten film trzeba koniecznie obejrzeć – POLECAM !

https://www.youtube.com/watch?v=l0gU4ZhaJBo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *